Tarptautinis vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalis-konkursas ,,Popkopėčios-2009”

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro populiariosios muzikos studija ,,Re-mi-do” 2009 m. balandžio 24-26 dienomis organizuoja VI-ąjį tarptautinį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį-konkursą ,,Popkopėčios-2009”. Šių metų festivalio tema - ,,Skambiausios dainos Lietuvai!”, skirta Lietuvos tūkstantmečiui paminėti.

Pasak festivalio-konkurso sumanytojos ir organizatorės Loretos Stasytytės, šių metų festivalio tikslas - įtraukti jaunuosius atlikėjus į aktyvią kūrybinę veiklą, minint Lietuvos tūkstantmečio vardą, puoselėti jų pagarbą ir domėjimąsi Lietuvos kultūros paveldu, jo išsaugojimu, skatinti dalyvių bendradarbiavimą ir saviraišką.

„Popkopėčios“ kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių – solistų, vokalinių bei instrumentinių ansamblių, dainos studijų.

Į devintąsias „Popkopėčias“ atvyksta dalyviai iš Klaipėdos, Kauno, Rokiškio, Utenos, Šiaulių, Ukmergės, Lazdijų, Gargždų, taip pat Rygos ir Seinų muzikos mokyklų, jaunimo ar kultūros centrų bei klubų.

Jau daugelį metų vadovaujanti muzikos studijai „Re-mi-do“ L. Stasytytė teigė, kad festivalio-konkurso sumanymas kilo, siekiant padėti atsiskleisti jauniems ir talentingiems populiariosios muzikos atlikėjams, populiarinti pramoginę muziką tarp jaunimo, ugdyti šalies ir užsienio pramoginės muzikos atlikėjų kultūrą, lavinti muzikinį skonį.

Beje, festivalio sumanytojos titulą Loreta pasiruošusi dalintis su muzikos programų režisieriumi ir scenaristu Vyteniu Pauliukaičiu, kone kiekvienų „Popkopėčių“ žiuri pirmininku.

Toks kasmet keičiantis temą popmuzikos festivalis-konkursas, kai kolektyvų pasirinkta programa atliekama gyvai, yra vienintelis Lietuvoje.

Kas antrus metus festivalis-konkursas keliauja po Lietuvą, aplankydamas šalies miestus ir miestelius – 2008 metais „Popkopėčios“ lankėsi Pabradėje, Tauragėje, Rokiškyje.

Šių metų renginys vyks Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, jame dalyvaus daugiau nei 450 dainorėlių iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos. Bilietus į renginį galite įsigyti www.bilietai.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis