Paaugliai kalba su menininkais

Pernai Lietuvos moksleiviai aktyviai prisijungė prie tarptautinio meno projekto jaunimui „Alter ego“, tuo pat metu vykusį 22 Europos šalyse. Projektu raginta 14-18m. jaunuolius gilintis į kaimynystėje gyvenančių kitų tautų, kultūrų ar socialinių grupių žmonių problemas, peržengiant įprastines socialines ribas.

Skaitmeninius darbus projektui jaunuoliai talpino internetinėje svetainėje www.alterego-europe.eu.
Iš viso buvo atsiųsta per 1600 darbų, iš kurių buvo atrinkti 44, po 2 iš kiekvienos šalies. Nugalėtojai susitiko Danijoje savaitę trukusiame meno seminare.

Fotografijos, grafinio dizaino, instaliacijos, muzikos, gatvės meno, dailės, vizualinio ir vaidybos meno seminarus vedė žinomi menininkai: Elena Crisanti, Natalia Vasco (Italija), Anne Schönharting (Vokietija), Senso & Greg Avau JOSHUA (Belgija), Mbaki Makengo (Rumunija), Redas Diržys (Lietuva), Daniel Scott aka. Grinaid (Švedija), Sabina Grigorjeva (Latvija), Hanna Siira (Suomija), Olivier Cherki, Richard Sammel (Prancūzija), Reiu Tüür (Estija).

Iš tarptautinio seminaro į Lietuvą atvežta paroda „Paaugliai kalba su menininkais“, kuri savo kelionę po Lietuvą pradėjo Telšių parodų salėje. Paroda papildyta dokumentinis filmas apie seminarą Danijoje.

Projekto organizatoriai Lietuvoje ketina surengti edukacinį seminarą vietos jaunimui (12-18m.) balandžio 23-24d.. Programai vadovaus Danijos seminaro vedėjai Reiu Tüür (Estija) ir Redas Diržys (Lietuva).

Projekto, tarptautinės ir vietoje sukurtos parodos pristatymas įvyks 2009m. balandžio 24d., penktadienį, 16val. Telšių parodų salėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis