Festivalį „Roko naktys 2009“ sudrebins rėksmingiausi Suomijos troliai

Rugpjūčio 7-8 d. Zaraso ežero salą vyksiantį septintąjį tarptautinį roko festivalį „Roko naktys 2009“ savo pasirodymu pagerbs žymiausia Skandinavijos folk metalo grupė „Korpiklaani“.

Šie Suomijos rokeriai šiemet yra vieni geidžiamiausių svečių žymiausiuose Europos roko festivaliuose. Rugpjūčio pradžioje, prieš pasirodymą „Roko naktyse", „Korpiklaani" koncertuos 70 tūkst. metalistų auditorijai viename didžiausių sunkiosios muzikos festivalių Wackene (Vokietija).

„Rėksmingiausiais Suomijos troliais vadinamos „Korpiklaani" pasirodymas lietuviškos gamtos prieglobstyje bus vienas svarbiausių šiemetinių „Roko naktų" akcentų. Tačiau toli gražu ne paskutinis. Tebevyksta derybos su kitais žinomais Šiaurės ir Vakarų Europos roko bei metalo atlikėjais. Galutinis dalyvių sąrašas turėtų paaiškėti per mėnesį", - sakė „Roko naktų 2009" prodiuseris, festivalį organizuojančios agentūros „Overdraivas" direktorius Algirdas Barniškis - Blėka.

Lietuvos žiūrovams „Korpiklaani" pristatys naujausią, vasarą pasirodysiantį albumą „Karkelo". Lietuviškai šio albumo pavadinimą būtų galima versti „Linksminkimos", tad festivalio organizatoriai tikisi ne tik trankaus, „sunkaus", bet ir žaismingo Suomijos grupės pasirodymo Zaraso saloje.

Smuiku, suomiška lyros atmaina jouhikko ir akordeonu dainas puošianti „Korpiklaani" savo kūrybą juokais vadina „elektrinėmis gitaromis atliekama senolių muzika".

„Korpiklaani" muzikinis kelias išties neįprastas: grupė pradėjo savo gyvavimą 1993 m., kai vokalistas Jonne Järvelä įkūrė „restoraninį liaudiškos muzikos duetą" „Shamaani Duo".

Išleidęs vieną tradicinių samių dainų joik albumą, J. Järvelä pasuko metalo keliu. Kitas „šamanų" albumas vadinosi „Idja" (samių k. - „naktis").

Nuo 2003 m. „Korpiklaani" („Miško klanas") persivadinusi grupė ėmė dainuoti angliškai ir sulaukė nemažai pasekėjų visoje Šiaurės Europoje. Lietuvos folk metalo gerbėjams suomiai gali priminti gerokai „pasunkintą" „Žalvarinio" variantą, juolab kad „Korpiklaani" netgi turi vieną dainą pavadinimu „Beer Beer" („Alaus alaus").

Alų ir tautosaką išpažįstančiam Suomijos rokerių šešetui 2009-ieji yra neeiliniai metai: grupė atsidūrė savo karjeros zenite. Nors naujasis „Korpiklaani" albumas pasirodys tik birželio pabaigoje, grupė jau pakviesta jį pristatyti į daugelį vasarą vyksiančių Europos roko festivalių - „Rockmarathon" (Vengrija), „Masters of Rock" (Čekija), „Rock Harz Festival" (Vokietija), „Zwarte Cross Festival" (Nyderlandai), „Woodstock Festival" (Lenkija), „Wacken Open Air" (Vokietija).

„Roko naktų 2009" organizatoriams toliau derantis su kitomis užsienio žvaigždėmis, jau aišku, kad Zarasuose tradiciškai pasirodys ir geriausių Lietuvos rokerių plejada.

Tai - klasika jau tapę „Rojaus tūzai", BIX, SBS, perspektyvūs „Soul Steeler" su Jeronimu Miliumi, kiti žinomi Lietuvos ir kitų Baltijos šalių roko atlikėjai, su kuriais irgi tebevyksta derybos dėl pasirodymų.

Kaip ir pernai, „Roko naktys" padės atsiskleisti ir jauniems roko atlikėjams, suteikdamos Mažojo slėnio sceną dieniniam ateities roko žvaigždžių koncertui.

Iš viso festivalio metu pasirodys daugiau nei 30 Lietuvos ir užsienio roko grupių. Bilietus į „Roko naktis 2009" nuo šios savaitės platina „Tiketa".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis