Moksleivė iš Klaipėdos pagerino greitojo SMS rašymo rekordą

Šilutėje pirmadienį vykusiose PILDYK SMS lenktynėse 14 metų moksleivė Modesta Žemgulytė iš Klaipėdos pagerino Lietuvos greitojo SMS rašymo rekordą. Specialų SMS tekstą ji parašė per 1 min. 2 sekundes, tai yra 2 sekundėmis greičiau nei praėjusių metų čempionas, kurio laikas užfiksuotas šalies rekordų knygoje.

M. Žemgulytė yra jau trečioji finalistė iš Klaipėdos „Baltijos“ vidurinės mokyklos. Šioje mokykloje mokosi ir kiti du į lenktynių finalą patekę klaipėdiečiai – brolis ir sesuo Dainius ir Aistė Vitkevičiai.

Klaipėdos „Baltijos“ vidurinės mokyklos moksleiviai pasižymėjo ne tik greičiu ir raštingumu, bet ir išradingu varžybų taisyklių interpretavimu.

Iš vieno varžybų etapo į finalą gali patekti tik vienas moksleivis, todėl norėdami dalyvauti finale bendramoksliai varžytis vyko į kitus miestus.

A. Vitkevičiūtei laimėjus etapą Klaipėdoje, jos brolis D. Vitkevičius varžėsi ir laimėjo Palangoje.

M. Žemgulytė dalyvavo Šilutės varžybų etape, kur moksleivė pademonstravo geriausią šių metų rezultatą. Anot M. Žemgulytės, dėl teisės dalyvauti finale kituose miestuose žada kovoti ir daugiau klaipėdiečių draugų.

Per dieną M. Žemgulytė bendraudama su draugais išsiunčia daugiau nei 300 SMS. Moksleivė žinutes rašo taisyklingai – lietuviškais rašmenimis ir su skyrybos ženklais.

Lenktynių atrankiniai etapai jau įvyko 31-oje Lietuvos mokykloje, kur susirungė per 3 000 moksleivių ir buvo atrinktas 31 finalistas. Finalas vyks gegužės 16 d. Vilniuje. Jo metu rungsis 50 greičiausiai ir be klaidų SMS rašančių moksleivių iš visos Lietuvos.

Pirmasis Lietuvos greitojo SMS rašymo rekordas buvo pasiektas praėjusiais metais PILDYK SMS lenktynių finale Palangoje, kai kėdainietis moksleivis Arijus Šukys SMS parašė per 1 min. 4,48 sekundės.

Tapęs lenktynių nugalėtoju kėdainietis laimėjo ir 10 000 litų prizą. Šią sumą septyniolikmetis skyrė muzikai – įsigijo gitarą bei įrangą koncertams ir garso įrašams.

Šiais metais A. Šukys bandys apginti čempiono titulą, jis jau laimėjo lenktynių etapą Kėdainiuose.

SMS lenktynės balandžio ir gegužės mėnesiais vyksta daugiau kaip 50 Lietuvos mokyklų. Čempionato dalyviai mokytojų diktuojamą tekstą privalo parašyti telefone lietuviškais rašmenimis, naudodami didžiąsias raides, kablelius ir taškus.

Nugalėtoją lemia ne tik SMS rašymo greitis, bet ir nepriekaištingas lietuvių kalbos išmanymas, nes už įveltą klaidą skiriamos papildomos dvi baudos sekundės.

SMS tekstus, susijusius su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiu, specialiai pirmajam lenktynių etapui parengė Lietuvių kalbos institutas.

Kiekvienoje mokykloje atrenkama po vieną greičiausiai ir be klaidų SMS parašiusį moksleivį.

Pirmajame varžybų mokykloje etape atrenkama po 50 geriausiai pasirodžiusių dalyvių. Čia pat vykstančiame antrajame atrankos etape išrenkamas greičiausiai be klaidų SMS parašęs moksleivis, kuris savo mokyklai atstovaus lenktynių finale.

SMS lenktynių tvarkaraštį ir dalyvaujančių mokyklų sąrašą galima rasti tinklalapyje www.pildyk.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis