Fotoparoda: „kur oras kvepia rozmarinu“

Ekaterina Rivina gimė 1988.02.16. Fotografavimą pradėjo prieš 5 metus nuo apleistų gamyklų Visagino apskrityje. Vienerius metus studijavo Vilniaus Dailės Akademijoje fotografiją. Įtaką padarė tokie žymūs fotografai, kaip Henri Cartier-Bresson, Hiroshi Sugimoto, Terry Richardson, Barbara Kruger, Vytautas Balčytis, Andrew Mikšys.

„Kai tik išlipau iš lėktuvo ketvirtą valandą ryto BenGuriono oro uoste Tel-Avive, pajutau karšto oro srovę. Klampaus, tvankaus oro, judančio nuo jūros, ir... šalį. Kitą šalį.

Skirtumas tarp aplinkos, kuri lydėjo mane iki to momento, ir to, su kuo aš susidūriau, žengusi į Izraelio žemę, neduodavo pamiršti nė vienos praleistos ten minutės.

Galbūt, būtent šis pastovus disbalansas ir vidinis suerzinimas tapo priežastimi bandymo pritraukti naują pamatytą pasaulį arčiau, patalpinti jį į europietiško žmogaus suvokimo rėmus ir fotografija išreikšti jį per asmeniško, t.y. tolimo nuo rytietiško žydų, mąstymo prizmę.

Ką gi gali pamatyti europietiškas, nesugundytas žydiško religingumo žmogus šalyje, kur būtent tas žydiškas religingumas yra svarbiausias dalykas kiekvieno tos šalies gyventojo savimonėje? Tokius pačius žmones, kaip jis pats.

Šios nuotraukos – gryna materializuota emocija, impresionistinių potėpių rinkinys. Tai ryškių spalvų ir vaizdų, taip būdingų šiai Rytų šaliai, kaleidoskopas.

Čia galima užuosti sūrų Negyvosios jūros kvapą, išgirsti turgaus pardavėjų, kviečiančių nusipirkti chalvos arba alyvuogių, riksmus; pamatyti „kietus“ vyrukus ir romantiškai besišypsančius vienas kitam įsimylėjėlius.

Vienintelis dalykas, kurį norėjau parodyti, yra kamuojama baltos saulės šalis ir žmonės - kiti, bet labai suprantami kiekvienam, kuris atveria savo sielą.

Šios nuotraukos – tai bandymas sustabdyti nuolat judantį ryškių spalvų pasaulį, kur oras kvepia rozmarinu...“

Paroda eksponuojama kavinėje „Coffee Inn“, Vilniaus g. 17, iki birželio 30 dienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis