Metalinis tandemas „Aria“ ir „Soul Stealer“ – pavasario karščių tąsa

Gegužės 9-ąją Vilniuje, klube „New York“ koncertuos dvi sunkiosios heavy metal komandos: iš Rusijos atvažiuojanti legendinė grupė „Aria“ ir lietuvaičiai „Soul Stealer“.

„Aria“ vardas jau seniai žinomas tiek grupės gimtinėje, tiek už jos ribų. Susikūrusi 1985 metais ir gana ilgai skambėjusi kaip „New Wave of British Heavy Metal“ atstovė, ši komanda buvo savotiškas „lopšys“ kelioms grupėms, vėliau sukurtoms jos buvusių narių (tame tarpe „Master“ ir „Kipelov“). Daugelio „Aria“ dainų tekstų autorė yra poetė Margarita Puškina.

„Aria“ branduolys buvo Vladimiras Holstininas ir Alikas Granovskis. Jau 1985 metais grupei pakako kūrinių debiutiniam albumui „Didybės manija“ įrašyti. Buvo surastas ir vadybininkas, ir įrašų kompanija. Prie mikrofono net septyniolikai metų stojo vienu geriausių Rusijos metalo scenos vokalistų tituluojamas Valerijus Kipelovas.

1986-aisiais „Aria“ pradėjo koncertuoti, tapo „Rock-Panorama-86" ir „Lituanika-86" festivalių laureatė, o metų pabaigoje išleido antrąjį diską „Su kuo tu?“.

Netrukus vidiniai nesutarimai iš esmės pakeitė grupės sudėtį – ją paliko net keturi nariai. Tada „Aria“ gretose atsirado bosistas Vitalijus Dubininas, gitaristas Sergejus Mavrinas, būgnininkas Maksimas Udalovas.

Po šių pasikeitimų buvo išleistas vienu geriausių grupės karjeroje albumu laikomas „Asfalto herojus“, kurio titulinis kūrinys beveik visada skamba „Aria“ koncertuose.

Nuo 1989 m. „Aria“ diskografija pasipildė dar septyniais albumais, plačiausiai nuskambėję yra „Žaidimas su ugnimi“, „Kraujas už kraują“, „Krikštas ugnimi“ ir 2006-ųjų „Armagedonas“.

Grupė nemažai koncertavo Rusijoje ir užsienyje, surinkdama gausias gerbėjų minias. Koncerte Maskvoje 1995 m. įrašytas ir išleistas koncertinis diskas „Pagaminta Rusijoje“, kuris ilgai laikėsi muzikinių sąrašų viršūnėse.

Grupėje, skaičiuojančioje jau per dvidešimt egzistavimo metų, ne kartą keitėsi ir vadybininkai, ir muzikantai. 2002 m. jos gretas paliko ir V.Kipelovas, dėl to grupei net buvo pranašaujama karjeros pabaiga.

Tačiau to neįvyko ir šiandien „Aria“ kaip niekada yra puikios formos. Dabartinė grupės sudėtis: Arturas Berkutas – vokalas, Vladimiras Holstininas – gitara, Sergejus Popovas – gitara, Vitalijus Dubininas – bosinė gitara ir pritariantis vokalas, Maksimas Udalovas – būgnai.

2005 m. „Aria“ atšventė grupės dvidešimtmetį, į turą pakviesti buvę grupės nariai, kurių daugelis sugrojo kartu - dalyvauti negalėjo tik V.Kipelovas, kuris tuomet gastroliavo su savo grupe.

2008 m., pratęsiant jubiliejų minėjimą (šį kartą dvidešimt metų sukako nuo albumo „Asfalto herojus“ išleidimo), trumpam prie grupės prisijungė ir V.Kipelovas su S. Mavrinu.

Šiemet grupės turas pagaliau pradžiugins heavy metalo gerbėjus ir Lietuvoje. Daugiau informacijos apie grupę www.aria.ru.

Dviejų komandų – „Aria“ ir „Soul Stealer“ - metalinis tandemas klubo „New York“ sienas Vilniuje sudrebins gegužės 9 d. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis