Užsieniečiai gali dainuoti lietuviškai

Šiemet, birželio 6 d., jau ketvirtus metus iš eilės, Lietuvą drebins mažame šiaurės Lietuvos miestelyje Rokiškyje vyksiantis gyvos muzikos festivalis „Tėvo gitara“.

Festivalis vyks Tėvo dienos proga, nes, organizatorių nuomone, šiai šventei skiriama per mažai dėmesio.

„Tėvo gitara“ siekiama parodyti kokybiškos lietuviškos muzikos grožį, įrodyti, kad lietuviška muzika gali konkuruoti su visame pasaulyje žinomais šlageriais.

Festivalyje dalyvaus grupės iš Italijos, Portugalijos, Latvijos, Turkijos, Lenkijos ir visos Lietuvos.

Šiuo metu užsienio grupės aranžuoja Lietuviškas dainas ir „Tėvo gitaros“ metu vieną iš dainos posmų atliks Lietuvių kalba.

Festivalio iniciatoriai yra jauni žmonės, kurie viską organizuoja, neprašydami jokio atlygio ir siekia, kad ir mažame mieste skambėtų kokybiška muzika.

„Tėvo gitara“ – tai ne tik gyvos muzikos festivalis, bet ir tarptautinis jaunimo mainų projektas, finansuotas tarptautinės jaunimo bendradarbiavimo agentūros.

2009 m. gegužės 30 – birželio 8 dienomis 42 jaunuoliai iš Italijos, Portugalijos, Latvijos, Turkijos, Lenkijos, Lietuvos susitiks Rokiškyje, kur kūrybinių artelių metu kartu aranžuos lietuviškas dainas, pažins vieni kitų kultūras ir išleis savo pačių aranžuotų dainų kompaktinę plokštelę.

Mes tikimės, kad projekto pabaigoje kiekvienas projekto dalyvis galės drąsiai pasakyti: „kiekvienos tautos muzika yra jos lobis“ .

Šiais metais festivalyje dalyvaus:

„The Skys“ ( Vilnius, Lietuva );
„Laiptai“ ( Pasvalys, Lietuva );
„Skyders“ ( Vilnius, Lietuva );
„Paradox“ ( Rokiškis, Lietuva );
„Cherrysand“ ( Italija );
„Arshenic“ ( Lenkija );
„Dabasu Durovys“ ( Latvija );
„Rebel Folk“ ( Italija );
„Vertical“ ( Vilnius, Lietuva );

  • Daugiau informacijos
  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis