Pirmasis metų festivalis – „GaDi 2009“ (dar daugiau nuotraukų)

Praėjusį savaitgalį, Molėtų aerodrome, vyko pirmasis šių metų festivalis – „GaDi 2009“. Nepaisydami lietaus ir šaltų naktų, jaunuoliai traukė į gamtą – susitikti su savo draugais, pabūti kartu bei pasiklausyti gyvos muzikos.

Šiais metais festivalis „GaDi“ vyko nebe Arvydo sodyboje kaip anksčiau, o naujoje vietoje – Molėtų aerodrome.

Nors sklandė gandai, kad Arvydo sodyboje uždrausta daryti festivalį, festivalio organizatoriai patikino, kad vieta pakito dėl didelio festivalio dalyvių skaičiaus – jau pernai šie sunkiai sutilpo Arvydo sodyboje, todėl šiemet festivalis ir vyko kitoje, atviresnėje ir platesnėje vietoje.

Muzika ir žaidimai

Šįmet festivalyje grojo „GMF MT“, „Colours of bubbles“, „Event's stresam“, „Arklio galia“, „Mountainside“, „Moondust“, „Stipriai Kitaip“ su kviestiniais svečiais iš „Suicide Djs“: Živile Kazlauskaite, Mindaugu Balčiūnu bei Tomu Dabašinsku, „Šv. Sodas“, „Katedra“, „Aistvara“, „Double vision“, „Behind Bars“, „Amarai“, „Jam Jam“, „Cool Gardens “, „Sweetsalt“, „Avarinis įėjimas“, „Lenino prospektas“, „Katarsis“, „Freaks on Floor“, „NetvarkOI“, „Naktinė Pufaika“, „Sportas“, „IR“, „Rebelheart“, „Anbo“, „Blackout“.

Elektroninės muzikos scenoje festivalio dalyvius linksmino daugiau nei dvidešimt didžėjų: Arthur (Impakt, Quartering), Babilan (Full Flavour), Brazdzionis (Full Flavour), Chipaka (Impakt), Cr-edit (Amenu broliai, Re:Formataz), Destructive (Audio Hostem), Don Pablo (Vibezness), Dr. X-Ray (Rotten Shit), Eazystyle (Baltic Champion Sound), Hi - Tech (Underground Technologies) ir kiti...

Kelias muzikines erdves šiemet papildė nauja Chillout zona, kurioje grojo ramesnė, atsipalaiduoti padedanti muzika, ten buvo galima žaisti ir stalo žaidimus.

Organizatoriai pirmą kartą pakvietė žonglierius su fakyrais, kurie įkūrė savo mini miestelį bei Smaragdo miestą, kuriame buvo galima pažaisti neįprastų žaidimų ne tik su ugnimi.

Jie pristatinėjo sveiką gyvenseną ir netradicinį sportą. Kas nerado savo vietos čia, galėjo registruotis ir dalyvauti įvairiose rungtyse: futbolo, tinklinio, kurios buvo organizuojamos festivalio metu.

Įspūdžiai

Praėjusiais metais festivalio metu nutiko daug nemalonių konfliktų su apsaugos darbuotojais. Šįmet organizatoriai tikino, kad pasamdė labai atsakingus apsaugos darbuotojus, jog nebuvo jokių didesnių konfliktų, o apsauga puikiai atliko savo darbą.

Nors šiais metais apsauginiai buvo itin pavyzdingi, festivalio dalyviai vis tiek nukentėjo.

„Buvo labai daug pankų. Mane labai suerzino, kad jie pavogė mano fotoaparatą. Draugė pasigedo savo alaus.

Jiems (pankams) visiškai ne gėda pasirausti po kitų daiktus, palapines. Ir vogė labai įvairius daiktus – nuo fotoaparatų iki prezervatyvų. Be vagysčių, šalto oro, sklandytuvų ir jų skleidžiamų garsų, „Katedros“ inkštimo, kaip šąla pirštai, festivalis buvo liuks, “ – teigė festivalio dalyvė Julija.

„Iš mūsų pavogė alų, svoločiai... maistą. Bet ten nedaug buvo likę, tai niekis, – pasakojo Ilja, - O šiaip afigenas buvo aerodromas, pakilimo takas. Aplink jį buvo pastatytos palapinės, o jo gale - scena. Grupės dalyvavo undergruond‘inės. Pačios „krūčiausios“.

Publika buvo gana įvairi, bet daugiausiai buvo pankų visokių. Iš pradžių atrodė, kad žmonių mažiau, nei praėjusiais kartais, bet tai tik pirmas įspūdis, jie visi buvo išsiskirstę po didelę teritoriją."

„Taip, buvo tų vagysčių. Iš kitos grupelės draugų taip pat fotoaparatą pavogė. Net kelis drabužius ir gėrimus išvogė. Man, asmeniškai, nauja vieta labai nepatiko. Kažkokia lyguma – nėra nei kalnelių, nei slėnių, nei medžių. O patiko, kad šis festivalis surinko visus draugus, tad smagiai su jais pabuvau. Šiaip trūko kažko iš muzikos. Pavyzdžiui, grupės „SBS“, – įspūdžiais dalinosi Vaidotas.

Delfi gatvė: kaip gamtos mokslus studijuojantys studentai sieja šį festivalį su ekologija, gamtosauga, pačia gamta? Tai pabuvimas gamtoje drauge, ar ir jos saugojimas, puoselėjimas bei tausojimas?

Organizatoriai: šis festivalis labiausiai siejamas su buvimu gamtoje kartu. Mes kviečiame visus, mėgstančius pabūti gamtoje, atidaryti vasaros festivalių sezoną kartu su gamtininkais.

Taip pat stengiamės puoselėti gamtą ir išugdyti festivalio dalyvių atsakomybę susirinkti po savęs šiukšles. (Kaip ir praeitais metais festivalio dalyviams buvo dovanojami ženkliukai už surinktų šiukšlių maišus).

Delfi gatvė: kokie yra gamtamoksliai studentai? Kuo jie išsiskiria iš kitų studentų?

Organizatoriai: gamtamoksliai studentai yra labiausiai atsidavę gamtai iš visų studentų. Iš pirmo žvilgsnio mes esame tokie patys kaip visi kiti studentai, tačiau skiriamės tik tuo, kad mes jaučiame atsakomybę saugoti mus supančią aplinką. Mes mylime gamtą ir stengiamės rūpintis ja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis