Dalyvauk „Protmušyje“ ir garsink Lietuvos vardą pasaulyje

Intelektualaus komandinio žaidimo „Protmušis“ organizatoriai su Tarptautine viktorinų asociacija jau trečią kartą rengia Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapą. Pirmą kartą mūsų šalyje jis buvo suorganizuotas 2006 m.

Tada renginys vyko Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete. 2007 m. renginys persikėlė į didesnę erdvę – Vingio parką.

Po metų pertraukos Pasaulio viktorinos čempionatas vėl grįžta į Lietuvą. Šį kartą jis vyks birželio 6 d. 14:30 val. jaukiame senamiesčio bare „Mano alibi“, esančiame Totorių g. 18, Vilniuje.

Pasaulio viktorinos čempionatas rengiamas kasmet vienu metu įvairiose pasaulio valstybėse (šiais metais dalyvauja apie 40 šalių). Jo metu dalyviams visame pasaulyje pateikiami tie patys klausimai (paprastai išversti į vietos kalbas).

Patikrinus atsakymus skelbiami rezultatai viso pasaulio mastu - tiek bendra įskaita, tiek pasiekimai atskirų temų (kategorijų) klausimuose.

Bendroje įskaitoje nugalėjęs žmogus laikomas čempionu.

Čempionato sistema nėra sudėtinga. Klausimai yra suskirstyti į aštuonias kategorijas, iš kiekvienos kategorijos pateikiama po 30 klausimų:

· Kultūra (dailė, architektūra, filosofija, religija, mitologija);

· Istorija (įeina ir neseni įvykiai; daugiausiai politinė, kultūrinė istorija, kitų dalykų istorija priskiriama atitinkamoms kategorijoms);


· Pasaulis (geografija, technologijos, astronomija);

· Mokslas (fizika, chemija, biologija, matematika, socialiniai mokslai);


· Pramogos (muzika, šokiai, radijas, televizija);


· Gyvenimas (maistas, gėrimai, mada, dirbiniai, sveikata, turizmas, mistika, reklama);


· Sportas ir žaidimai (daugiausia įvairios sporto šakos, bet taip pat įvairūs žaidimai - kompiuteriniai, stalo, kortų, vaidmenimis ir kiti);


· Komunikavimas (kinemotografija, literatūra, filologija);


Taigi, dalyvis gali pasitikrinti savo žinias visapusiškai. Klausimai, dalyviui pageidaujant, bus pateikti lietuvių arba anglų kalba. Tad gali dalyvauti ir ne Lietuvos piliečiai.

Klausimai pateikiami ant popieriaus lapų. Renginys vyksta du kėlinius po 45 minutes per kiekvieną kurių pateikiama po keturias klausimų kategorijas, tarp jų būna pertrauka. Su kai kuriais klausimais yra susiję paveikslėliai (jie rodomi kėlinių metu), su kai kuriais kitais klausimais - garsai ar muzika (jų duodama paklausyti kėlinio pradžioje).

Priklausomai nuo aplinkybių, skirtingose šalyse renginio masiškumas, kaina ir kiti dalykai skiriasi (Lietuvoje dalyvavimas nemokamas).

Dalyvauti gali visi norintys. Tai puikus būdas pasitikrinti savo intelekto lygį, smagiai praleisti laiką bei už tai dar gauti ir puikių rėmėjų prizų.

Kviečiame garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje! Tegul visi sužino, jog intelektualiausi yra mūsų šalies gyventojai! Dalyvių registracija vyksta

  • internetu .
  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis