Skulptūros prieš rūkymą

„2008 metų pradžioje VEKS paskelbtame meno kūrinių viešosiose erdvėse sukūrimo konkurse projekto nespėjau pateikti. Tačiau palaikydamas programą, šia skulptūra kviečiu vilniečius atidžiau pažvelgti į gatvę ne tik kaip poilsio, bet ir kultūros zoną“, - sakė kūrinio autorius E.Končius.

Algirdo gatvę ryškiai raudona spalva pagyvinusi skulptūra iš tolo primena į pastato išorę iškilusią architektūrą – komunikacinę konstrukciją.

Tokia „vamzdžių“ estetika arba funkcionalių elementų iškėlimas į pastato išorę yra būdingas postmodernios architektūros bruožas. Vienas pavyzdžių – „Pompidou“ centras Paryžiuje.

E. Končiaus „Visi mes mirsime arba paskutinė cigaretė“ atkartoja Algirdo gatvėje stovinčių sovietinių pastatų konstrukcijas bei išryškina tos epochos architektūros primityvumą.

Skulptūra „Visi mes mirsime arba paskutinė cigaretė“ sumontuota iš tualeto mechanizmo – tai šiuolaikiškas su rūkymo žala susaistyto pasaulio komentaras.

Tai skulptūra, kviečianti diskutuoti apie meno viešojoje erdvėje paskirtį ir tikslus, aktyviai reikšti savo nuomonę.

E. Končiaus skulptūra Algirdo gatvėje stovės visus kultūros sostinės metus. Jiems pasibaigus skulptūros autorius ketina skelbti aukcioną ir dalį gautų lėšų paaukoti labdarai, o dalį skirti kitiems meno darbams sukurti.

„Planuoju įgyvendinti dar keletą peleninių projektų prie Vilniaus kavinių. Tikiu, kad ši iniciatyva prisidės, toliau humanizuojant Vilniaus viešąsias erdves,“ – planais dalijosi idėjos autorius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis