JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Penktadienį – muzikiniai performansai, plakatai, ritmas, pavadinimai, kita

Liepos 10-ąją, penktadienį, nuo devintos vakaro visi laukiami Naugarduko g. 41 (čia ir vėl tie loftai). Vyks 24 val. festivalis ir retrospektyva „Tai nėra pavadinimas“, arba muzikiniai performansai, plakatai, ritmas, pavadinimai bei kiti dalykai.

24 val. festivalis ir paroda neturi vieno pavadinimo ir vienalyčio vizualinio identiteto – kiekvienas renginio dalyvis kuria individualią renginio programą.

Tarp ne pačių blogiausių pavadinimų variantų vienu metu buvo galima aptikti šiuos: „Menininkai groja gitaromis“, „24 Hour Party People“ (žodyje party pabrėžta „art“), „Other People’s Titles“, „Only Dead Painters“, „Did It Again“ (paskutiniai trys pasiskolinti iš Stefan Brüggemann), „Kiekvienas, kas sugalvoja pavadinimą, yra menininkas“, „The Festival Of Singing Sculptures”, „The Gallery of Guitars Smashed to Make Sound”, „Bumsteinas Plays Baldessari Sings Sol Lewitt Karaoke“ ir kt.

Tarp daugelio kitų šio renginio koncepcijų galite rasti ir šią: į šį muzikinį festivalį galime žvelgti kaip į (ironišką) bandymą sujungti dvi mažai ką bendro turinčias šiuolaikinio meno ir populiarių muzikos žanrų (pop, punk, postroko, hiphopo ir kt.) sistemas.

Arba šią – koncertas kaip galimybė menininkui tiesiogiai susidurti su savo žiūrovais. Tiesa, šį kartą kaip kūrinio medžiagą (kaip komunikacijos priemonę arba barjerą) menininkai naudos garsą ir save.

24 val. festivalio sceną užims atlikėjai, grupės, performansistai, sabotuotojai, kurių su retomis išimtimis nepavadinsi profesionaliais muzikantais.

Jei vardinti, tai „Bumsteinas Plays Baldessari Sings Sol LeWitt Karaoke“, „Betoniniai Triušiai“, „Fantastika“, „Golden Guts“, GON, „icontact“, „Koenigsberg“, „Mes Repetuojam Sekmadieni“, „New Wave Gypsies“, „Popezija“, Rimkus & Griskevicius, „Tytia Mina Teremina“ ir kiti.

Išaušus festivalis vis labiau panašės į parodinę erdvę. Joje bus galima pamatyti jau nebeegzistuojančios DDD grupės (Darius Bastys, Donatas Jankauskas, Dainius Liškevičius,), Lino Jablonskio organizuotų „Independent Drawing Gig“ muzikinių performansų videodokumentaciją.

Kaip ir priklauso „Pasidaryk pats“ festivalio tipui, kiekvienas gali tapti aktyviu jo dalyviu – festivalis turi „atviro pavadinimo“ galimybę, dalyviai ir žiūrovai kuria po savo renginio plakato versiją, kurie taps neatsiejama festivalio ir ekspozicijos dalimi.

Mano išsaugoti straipsniai