Savaitgalį Kuršėnai taps aktyvaus Lietuvos jaunimo sostine

Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis Kuršėnai taps aktyvaus Lietuvos jaunimo sostine. Penktadienį čia vyks tarptautinė jaunimo konferencija apie jaunimo interesų atstovavimą, o šeštadienį pagrindinę Kuršėnų gatvę savo veiklomis užims jauni žmonės.

Liepos 31 d. vyks pirmojo Lietuvoje Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ paremto jaunimo demokratiškumo projekto „Vitaminai“ baigiamoji konferencija.

Jos metu bus pristatytas daugiau nei metus trukęs projektas, kurio metu jauni žmonės keturiuose miestuose: Kuršėnuose, Lentvaryje bei Talsyje ir Tukums (Latvijoje), mokėsi teoriškai ir praktiškai atstovauti savo interesus vietos lygmenyje.

Be to, konferencijos dalyviai galės sudalyvauti dirbtuvėse, kuriose susipažins su „protestuotojo abėcėle“, „kaip bendrauti su valdžios atstovais ir ką reiškia būti jaunu politiku“, „debatais“, „kaip panaudoti meną, atstovaujant savo interesus“, „kaip atstovaujami jaunimo interesai Lietuvoje“ ir t.t.

Užsiregistruoti konferencijoje ir sužinoti daugiau informacijos galite www.vitamins.krc.lt.

Rugpjūčio 1 d. Kuršėnų pagrindinę gatvę užims jauni žmonės su kūrybinėmis dirbtuvėmis, mokomaisiais užsiėmimais, sportinėmis veiklomis, vyks jaunimo organizacijų mugė.

Rugpjūčio 1 dieną bus galima pasimokyti įvairių užsienio kalbų, sudalyvauti gyvojoje bibliotekoje, išmokti breiko ar karate, pasigaminti lėktuvėlius ar veltinius papuošalus, išpūsti rekordinio dydžio muilo burbulus, nusifotografuoti persirengus kitu jaunimo subkultūros stiliumi ir t.t.

Gatvėje kviečiami apsilankyti ir gavės muzikantai, įvairūs artistai, kitokia aktyvia veikla užsiimantys žmonės, kurie mėgsta kurti ir įvairiais būdais prisideda prie pokyčių mūsų aplinkoje.

Rugpjūčio 1 dieną tarptautinė jaunų žmonių komanda pristatys ir šiuo metu Kuršėnuose vykstančių tarptautinių jaunimo mainų „Ežiuk, sugrįžk į mišką“ rezultatus.

Šio projekto metu jauni žmonės iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos bando sukurti tipinį europiečio kostiumą, šokį ir muziką. Visus, kurie nori sužinoti šio proceso rezultatus, kviečiame apsilankyti KRC gatvėje nr. 10.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis