Dvyliktasis „Mėnuo Juodaragis“ palydės vasarą žirgo burtais

Trys nepakartojamos „Mėnuo Juodaragio" dienos ir naktys šiemet suks magišką – dvyliktąjį – ratą. Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28-30 dienomis šis didžiausias, nepriklausomas baltiškos kultūros ir muzikos festivalis trečią kartą įsikurs legendų apsuptoje Zaraso ežero saloje.

Čia, tarsi kitu pasaulio ritmu gyvenančioje visatos vietoje, toliau pildysis deganti MJR idėja sujungti tai, kas neatsiejama – sena ir nauja, išsaugota ir sukurta.

Kaip niekad plati ir originali festivalio programa naujoje šviesoje atskleis tai, kas lieka nutylėta Lietuvos Tūkstantmečio minėjimuose.

Pagrindine mitologine festivalio tema taps baltams itin reikšmingas žirgo simbolis. Bei nuo jo neatsiejamas raitelis - Vytis.

Žirgininkystės tradicijos Zarasų krašte itin senos, ir tai atsispindės festivalyje. O istorinė tėkmė mus lydės į dar senesnius laikus, nei tūkstantis metų...

Kasmet gausėjančioje festivalio programoje pinsis įvairių muzikos žanrų koncertai, skambėsiantys net keturiose scenose, kvies paskaitos, vakaronės, senosios apeigos, filmų seansai, meno parodos, vaidinimai, ekologinės akcijos.

Žiūrovų taip pat laukia futbolo turnyras, pažintinės kelionės po magiškas Zarasų apylinkes, jodinėjimas, vaikų programa ir įvairios kitos turiningos pramogos.

Ąžuolų ir pušų paunksmėse liepsnos aukuras ir laužai, įsikurs palapinių miestelis ir gausus tradicinių amatų kiemas su mokomaisiais būreliais.

Jau patvirtinti pagrindiniai festivalio atlikėjai: Aistė Smilgevičiūtė ir „Skylė“, „Andaja“, „Baobabs“ (Lv), „Bisclaveret“ (Pl), „Bix“, „Brėkšta“, „Dandelion Wine“ (Au), „Delchia“, Donis su Rasa Serra, d.n.s., „Vilkduja“, „Sadūnai“, „Girnų Giesmės“, „Katedra“, „Kūlgrinda“, „Of The Wand And The Moon“ (Dk), „Virre+“ (Ee), „Tylos Labanoro“ su V.Povilioniene ir daugybė kitų.

Daigiau informacijos www.mjr.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis