Kražių festivalio finaliniai akordai – su „Triumfo arkos“ dalyviais ir žinomais miuziklais

Šį savaitgalį, rugpjūčio 14 – 15d., vyks Kražių festivalio finalinis koncertas, kuriame pabėgti nuo kasdienybės ir pažinti daugiaspalvės kultūros žavesį kvies įspūdingas „Triumfo arkos“ dalyvių pasirodymas ir išskirtinė miuziklų programa.

Ją atliks Vaidas Baumila, Ingrida Žiliūtė, Agnė Sabulytė ir grupė „El Fuego“. Žiūrovų taip pat laukia Rūtos Ščiogolevaitės koncertas.

Festivalio lankytojai turės galimybę aplankyti fotomenininko Mindaugo Kavaliausko parodą „Kražių portretas“ bei spektaklio „Brunonas ir tūkstantmetis“ premjerą, kurią pristatys VU teatro, Kauno jėzuitų gimnazijos ir Kražių gimnazijos jaunimas, režisuojamas Andriaus Pulkauninko.

„Šiemet festivalio programa leido klausytojams šalia scenos veteranų festivalyje išvysti daug naujų, dar negirdėtų atlikėjų, įvairių pasirodymų, netrūksta ir populiariosios muzikos.

Taip pat festivalio metu sutelkta profesionalių kūrėjų komanda jau parengė keturių naujų operų eskizus, kuriuos tikimės parodyti šiais ar kitais metais.

Visa tai kuria jauni ir perspektyvūs kražiškiai ir Kražių mylėtojai“, - teigia Agnė Zalanskaitė, festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė.

Pasak A. Zalanskaitės, ekonominis sunkmetis bendruomenės laukiamiems kultūriniams reiškiniams nėra kliūtis, nes visada čia nugali meilė Kražiams ir žmonių kūrybiškumui.

Kražių festivalis, šiais metais pradėtas birželio pabaigoje profesionalių operos kūrėjų ir atlikėjų kursais, jau subūrė studentų lyderius, o kartu su „Per musica“ pristatė naują projektą „Muzikų portretai“.

Kražių festivalyje šiemet jau pasirodė tokie atlikėjai kaip maestro Petras Vyšniauskas, prof. Vladimiras Prudnikovas taip pat jaunieji operos atlikėjai Jonas Sakalauskas, Eugenijus Chrebtovas, Tomas Pavilionis.

Patirtimi dalinosi kompozitorius doc. Mindaugas Urbatis, judesio magija užbūrė choreografė Marija Šimulynaitė. Rugpjūčio 14 dieną baigsis tradicinė vasaros teatro stovykla „Vaidiname kartu 2009“.

„Festivalis suburia įvairaus amžiaus, patyrimų, galimybių žmones. Šiuos įkvepia istorinė, kultūrinė aplinka, kuri skatina grįžti dar gausesnėmis žmoniškosiomis, intelektualinėmis pajėgomis.

Visa tai Kražių miesteliui ir apylinkėms gyvybiškai svarbu, nes ant kultūros pamatų statoma ateities kartų istorija“, - tikina Kražių bendruomenės narys, festivalio mecenatas Vidmantas Fokas.

Pasak V. Foko, festivalis tapo ne tik galimybe susiburti vietos gyventojų bendruomenei, bet ir erdve, kurioje gimsta kraštą gaivinančios, regiono gyvastį palaikančios idėjos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis