13 negirdėtų faktų apie serialą „Begėdis“

Jeigu reikėtų įvardinti pirmą į galvą atėjusį kontraversišką ar net šokiruojantį komedinį serialą, tai ko gero būtų „Begėdis“ (angl. „Shameless“). Šis serialas turi dvi versijas. Pirmoji - originalas, kuriamas ir rodomas Jungtinėje Karalystėje. Antroji, labiau žiūrovų įvertinta, yra kuriama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pristatome amerikietiškojo „Bėgėdžio“ įdomybes, kurių galbūt nežinojo net ir tikri serialo gerbėjai.

1. Frenkas Galageris (akt.William Macy) savo karjerą pradėjo mažame Čikagos teatre, kuriame uždirbdavo tik 100 dolerių per savaitę, tačiau šiandien jo turto vertė siekia 22 milijonus JAV dolerių.
2. Serialas “Begėdis” skiriasi nuo kitų panašaus pobūdžio serialų tuo, kad režisierius reikalauja, kad visi aktoriai savo tekstą būtų išmokę mintinai ir galėtų vaidinti be jokio scenarijaus. Ši užduotis reikalauja nemažai įgūdžių.

3. Pirmajame serialo aprašyme, Fiona turėjo būti tipinė viršsvorio turinti blondinė su stipriu charakteriu. Tačiau vaidmeniui buvo pasirinkta visiška priešingybė – Emmy Rossum, kuri yra liekna ir tamsiaplaukė.

Great siblings help you hide a body. The best siblings help you dig a body back up. Tag the one you’d count on to bring a shovel. #NationalSiblingsDay #Shameless

A post shared by Shameless (@shameless) on Apr 10, 2018 at 7:54am PDT

4. Šiame seriale kiekvienas vaikas (išskyrus Liamą) atitinka alkoholikų tėvų vaikų elgesio stereotipą. Tobulas vaikas – Debė (akt. Emma Kenney). Revoliucionierius ir dėl visų blogybių kaltinamas – Carlas (akt. Ethan Cutkosky). Juokdarys ir visada sėkmę nešantis – Lipas (akt. Jeremy Allen White). Pasimetęs vienišius gėjus – Ianas (akt. Cameron Monaghan) ir vyresnioji sesuo rūpintojėlė – Fiona.

5. Dauguma serialo gerbėjų nežino, kad Frenką turėjo vaidinti aktorius Woody‘s Harrelson‘as, bet planas nepavyko dėl vis nukeliamos pilotinės serijos filmavimo ir Woody’is pradėjo vaidinti filme „Zombių žemė (angl.„Zombieland“, 2009m.)

6. Serialo veiksmo vieta – Čikagos kaimynystėje esantis Canaryville’is. Tačiau didžioji serialo dalis buvo nufilmuota Los Andžele esančioje studijoje. Komanda turėjo keletą kartų metuose apsilankyti Čikagoje, kad nufilmuoti scenas susijusias su miesto vaizdais ir namo išore.

“A lot of the energy in the scenes comes from blocking and the camera being constantly in motion. It gives you the feeling of being in the scenes with the character, being one of the Gallaghers. So you're in it, you're never hanging back and watching as a bystander.” @emmy on directing #Shameless! #Showtime #BTS #EmmyRossum

A post shared by Shameless (@shameless) on Jan 6, 2018 at 11:00am PST

7. Serialo aktoriai filmavimo metu, dažnai mėgdavo vieni kitiems krėsti šunybes. Vienas komandos narys nusprendė papokštauti su Fiona (akt. Emmy Rossum) ir ant jos persirengimo kambario durų uždėjo užrašą “Viešas tualetas”. Aktorė suprato, kad kažkas ne taip tik po to, kai jos kambaryje apsilankė keletas atsitiktinių praeivių.

8. Kitas pokštas, kuris tęsėsi visų filmavimų metu, taip pat buvo skirtas Fionai. Styvas (akt. Justin Chatwin) prieš intymias scenas su Emmy Rossum prisivalgydavo svogūnų arba ne itin skaniai kvepiančio tuno.

Do you think Fiona's in it to win it or will she strike out with Ford? #Shameless #Showtime #BTS

A post shared by Shameless (@shameless) on Jan 9, 2018 at 5:17pm PST

9. Veronika (akt. Shanola Hampton) tikrovėje yra pastoriaus iš Pietų Karolinos dukra, ji net giedodavo bažnyčioje per mišias. „Begėdyje“ jos vaidmuo yra visiškai priešingas, bet tai nedarė jokios įtakos aktorės santykiams su šeima.

10. 4-to sezono pradžioje Veronika tapo nėščia vien tik dėl to, nes tuo metu aktorė iš tikrųjų laukėsi kūdikio.

11. Ethan Cutkosky, vaidinantis Carlą paprašė pašalinti jo vaidmenį iš paskutinių kelių 5 sezono serijų, nes jam prasidėjo mokslai ir jis nenorėjo praleisti pačių pirmųjų dienų mokykloje. Kūrėjai greit rado išeitį ir jį seriale kuriam laikui pasodino į nepilnamečių kalėjimą.

12. Serialo pora Mandy (akt. Emma Greenwell) ir Lipas (akt. Jeremy Allen White) kurį laiką buvo pora ir realiame gyvenime.

13. Emmy Rossum ir Justin’ui Chatwin’ui prieš „Begėdį“ jau teko kartu filmuotis. Jie abu vaidino pagrindinius vaidmenis filme „Drakonų kova: Evoliucija“ (angl.“Dragonball Evolution”, 2009m.). Justinas vaidino Goką, o Emmy – Bulma.

Serialo „Begėdis“ kūrėjai oficialiai patvirtino, kad pradeda kurti naują sezoną. Septynis šio serialo sezonus įgarsintus lietuviškai, Lietuvos žiūrovai gali pamatyti vaizdo transliacijų internetu platformoje viaplay.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis