Rugsėjo 1-osios šventė Vingio parke

Pirmąją rudens dieną Vingio parke vyko mažą festivalį primenantis renginys, skirtas paminėti rugsėjo 1-ąją. Muzikinis - kultūrinis renginys kvietė moksleivius ir studentus ne tik pasiklausyti mėgiamos muzikos, bet ir sudalyvauti specialiai įrengtose kultūrinėse erdvėse.

Pasak organizatoriaus Rimanto Uknevičiaus rugsėjo 1-ą dieną miesto jaunimui - ir studentams, ir moksleiviams - didelės šventės jau kelis metus nebuvo, kur jie galėtų kartu švęsti.

Todėl, pamatę, kad renginys yra toks sėkmingas, sulaukė tiek daug žmonių ir tikrai pavyko, organizatoriai tikisi šį renginį paversti kasmetine tradicija: „Mes norime, kad jis būtų tęstinis ir stengsimės kitais metais pakartoti.“

Kadangi jau du metus yra priimtas įstatymas, kuris draudžia parduoti alkoholį, šiame renginyje alkoholio taip pat nebuvo - nebuvo galima jo nusipirkti ir nebuvo įleidžiami tie, kurie jį vartojo.

„Mes norėjom padaryti šventę su socialiniais ir kultūriniais projektais, kad jauni žmonės suprastų, jog laiką galima leisti be alkoholio ir kultūriškai.“ - apie renginio idėja pasakojo organizatorius Rimantas.

Kultūrinė renginio pusė

Renginio metu veikė penkios kultūrinės erdvės - studentų, meno, pasaulio, pagalbos ir socialinė.

Studentų erdvėje buvo galima susižinoti visus atsakymus apie studentiško gyvenimo žavesį bei pasikalbėti su studentų atstovybe. Meno erdvėje dalyviai galėjo susipažinti su japonišku menu, pažaisti stalo futbolą ir išreikšti save, pasidarius irokėzą ar dredus.

Pagalbos erdvėje dirbo Nacionalinio kraujo centro darbuotojai, kurie ragino paaukoti kraujo sergantiems. Socialinėje erdvėje veikė projektai, padendantys susirasti draugų ir bendraminčių. O norinčius studentiškai pakeliauti, konsultavo „Vilniaus autostopo klubo“ nariai, įsikūrę Pasaulio erdvėje.

Muzikinė renginio pusė

Renginys prasidėjo Teobuse, kur vyko „Pravda 1 minutė“ 2009 metų geriausių filmų rinkinio peržiūra. Vėliau prasidėjo muzikinės programa, vykusi didžiojoje scenoje. Čia grojo studentiškos grupės „Jam jam“, „Skyders“ ir „The Nominals“.

Didįjį koncertą pradėjo Rasa Bubulytė su projektu „Basom“, o prie jos prisijungė visiems žinomi „Bix“, „G&G Sindikatas“ bei legenda tapęs Andrius Mamontovas.

O norintys pasiklausyti diskžokėjų šėlo „MTV dj“ scenoje, kur grojo „Tokato“, „Andy Lau & Virus J“ ir „Metal on Metal“.

„Noriu palinkėti būti aktyviais tiek miesto, tiek šalies piliečiais ir stengtis, kad ta jaunatviška siela toliau kunkuliuotų ir kad neprarastų vilties. Lietuvoje ir tuo pačiu Lietuvos sostinėje tikrai yra galimybių ir kultūriškai, ir dvasiškai plėstis.“ - savo linkėjimus jaunimui perdavė organizatorius Rimantas Uknevičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis