Nacionalinis jaunimo lyderių konkursas jau greitai!

2009-ieji – šie metai yra labai reikšmingi Lietuvai istorine, politine ir kultūrine prasme. Šiemet minime Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose tūkstantmetį bei Baltijos kelio dvidešimtmetį, o mūsų šalies sostinė prikausto visos Europos Sąjungos žvilgsnius kaip Europos kultūros sostinė.

Šiais ypatingais metais startuoja ir nauja iniciatyva, kuri, tikimės, taps gražia tradicija.

Šių metų rugsėjį-gruodį Lietuvoje bus organizuotas Nacionalinis jaunimo lyderių konkursas „Lietuva – jaunimo lyderių šalis“. Šis renginys – tai tautinio ir pilietinio ugdymo projektas, kurio metu jaunieji dalyviai demonstruos turimus gebėjimus ir žinias bei mokysis visko, kas privalu žinoti, norint pasiekti užsibrėžtų tikslų ir įgyvendinti savo idėjas.

Nacionalinio jaunimo lyderių konkurso tikslas – ne tik pastebėti aktyviausius, iniciatyviausius ir labiausiai vertus lyderio vardo jaunus Lietuvos piliečius, bet ir paruošti juos savarankiškai veiklai, ugdant jų asmeninius gabumus bei profesines kompetencijas. Konkursas tęsis keturis mėnesius, kurių metu įvyks trys etapai.

Pirmojo etapo metu bus atrinkti tie trisdešimt jaunuolių, kurie dalyvaus visose kitose konkurso veiklose. Trisdešimt geriausiųjų atrinks specialiai šiam tikslui suburta vertinimo komisija pagal kandidatų atsakymus į klausimus iš mūsų šalies politinio, ekonominio bei socialinio gyvenimo.

Atrinkti jauni žmonės toliau dalyvaus antrajame etape – mokymų kursuose, kurių metu jie pažins valstybės valdymo bei atskirų institucijų veikimo principus, kaip sakoma, „nuo A iki Ž“. Geriausieji iš jų suformuos verslo ir visuomeninio sektorių mentorių tinklą.

Trečiasis etapas, savo ruožtu, pareikalaus daugiausia aktyvumo ir ištvermės: iš pradžių dalyviai susirungs debatų turnyre, vėliau – pristatys savo novatoriškų socialinių projektų idėjas, o paskui – dalyvaus politinėje simuliacijoje, kur ir galės pademosntruoti savo žinias ir gabumus.

Verta pažymėti, kad novatoriškiausios ir efektyviausios socialinių projektų idėjos bus įgyvendinamos šiam konkursui pasibaigus, siekiant realios naudos mūsų visuomenei ir šios iniciatyvos tęstinumo.

Lietuvoje nemaža jaunimo dalis nėra abejinga Lietuvos socialiniam, ekonominiam ir politiniam gyvenimui, jauni žmonės domisi šalyje vykstančiais procesais – ne tik domisi, bet ir aktyviai juose dalyvauja: egzistuoja daugybė jaunimo visuomeninių organizacijų, yra nuolatos vykdomi įvairiausi jaunimo projektai bei iniciatyvos.

Lietuvos jaunimo lyderiai yra verti pagyrimo ir nusipelnė, kad jais didžiuotųsi vyresniosios kartos atstovai, o bendraamžiai sektų jų pėdomis.

Daugiau informacijos www.jaunimolyderiai.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis