Spalį - „Vilniaus kino šortų“ startas. Kerpam kelnes, žiūrim filmus

Rudens sezonui „Skalvija" siūlo pasitrumpinti kelnių klešnes, nes kur buvę, kur nebuvę startuoja „Vilniaus kino šortai 2009“. Spalio 1-4 dienomis vyksiantis tarptautinis kino mokyklų ir atskirų jaunųjų kino režisierių trumpametražius filmus pristatantis festivalis – jau ketvirtasis.

Organizatorė Rimantė Daugėlaitė džiaugiasi, jog sostinėje viso pasaulio naujosios kartos kinematografininkų trumpametražes juostas pristatantis įvykis yra tiek re(n)ginys publikai, tiek pačių kūrėjų susitikimo vieta.

Taip pat smagu, kad šįmet „kino šortų“ platforma sulaukė net 182 filmų iš 21 užsienio valstybės. Kaip ir kasmet iš gautos medžiagos trys tarptautinės žiuri nariai išrinks po geriausią vaidybinį, animacinį ir dokumentinį trumpametražį filmą.

Vertinimo komisiją sudarys Taline gyvenanti, judančių vaizdų kūrėja, lektorė Dagmar Kase, interaktyvaus kino menininkas ir mokslininkas daktaras Chrisas Halesas iš Londono bei Prancūzijos ambasados kultūros atašė Lietuvoje ir Prancūzų kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Audelinas Chappuisas.

Visi į festivalį iš įvairių pasaulio šalių atkeliavę filmai yra suskirstyti net į dvylika atskirų dinamiškų programų. Jose – spalvoti ir juodai balti, švelnūs ir aštrūs, jausmingi ir santūrūs vaizdiniai.

Juostų turiniai varijuoja tarp kasdienybės ir būties gelmių, tikrų istorijų ir fantasmagoriškų nuotykių. Šiais metais programose savo vietą atrado ir „Vilniaus šortų“ draugas, Lenkijos nepriklausomas ir mėgėjiškas festivalis KAN, ketinantis nustebinti lietuviškąją auditoriją specialiu lenkiškų filmų rinkiniu.

Be filmų peržiūrų festivalis žada pateikti ir keletą naujovių. Tai kino šortų partnerio „MEDIA Desk Lietuva“ rengiamos keturių dienų kūrybinės dirbtuvės „Kinas ir naujosios medijos“ bei Turkijos projektas „Art by chance“, judrioje erdvėje, Vilniaus gatvėje, pademonstruosiantis super trumpus filmukus kelionės tema.

„Kino šortų“ festivaliu tikimasi tęsti savotišką kino mokyklų atstovų ir atskirų režisierių susitikimo, idėjinių ir kultūrinių mainų tradiciją, kuri taptų tarsi tramplinu į tolimesnį jaunų žmonių bendravimą bei bendradarbiavimą.

Festivalį „Vilniaus kino šortai 2009“ organizuoja „Skalvijos“ kino centras. Jis vyks š. m. spalio 1-4 dienomis, kino centro patalpose, A. Goštauto g. 2/15, Vilniuje. Bilietus galima įsigyti kino teatro bilietų kasoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis