Jaunimas prieš terorą su „Splin“

Rugsėjo 14-27 dienomis Vilniuje vyks tarptautinė labdaros akcija „Jaunimas prieš terorą 2009“. Jau penktus metus iš eilės jaunuoliai iš visos Europos kartu mokysis išguiti smurtą iš mūsų kasdienio gyvenimo.

Šiais metais jiems talkins intelektualinių žaidimų „Kas? Kur? Kada?“ meistrai bei rusų roko žvaigždės – grupė „Splin“.

Rugsėjo 14-18 akcija įsikurs miesto mokyklose. Profesionalių menininkų padedami visi norintieji galės sudalyvauti grafitų, tapybos ant tekstilės, piešimo ant buities daiktų ir kitose kūrybinėse dirbtuvėse.

Griaudės ir moksleivių debatai, kurių geriausios idėjos vėliau nebus pamirštos ir akcijos apskritųjų stalų metu.

Rugsėjo 19-20 dienomis Lenkų kultūros namuose vyks ilgai lauktas 7-asis Baltijos šalių intelektualinių žaidimų „Kas? Kur? Kada?“ bei „Breinringas“ čempionatas. Nugalėtojams ranką tradiciškai spaus garsieji šių žaidimų meistrai Aleksandras Druzas bei Aleksandras Rubinas.

Rugsėjo 21-23 dienomis veiksmas persikels į miesto gatves. Kūrybinės dirbtuvės kvies praeivius pakeliui į darbą ar mokslus ne tik sukurti savo mažąjį šedevrą, bet ir įsigyti kitų dalyvių kūrinius.

Ketvirtadienį, rugsėjo 24-ąją, į Vilnių atvyks akcijos dalyviai iš kitų šalių. Nuo Ispanijos iki Rusijos, nuo Norvegijos iki Kroatijos – moksleiviai ir studentai iš viso kontinento prisijungs prie savo bendraamžių iš Lietuvos.

Rugsėjo 25 dieną vyks konferencija, dalyvaujant užsienio šalių ambasadų atstovams. Kartu su diplomatais, akcijos dalyviai aptars jaunimo vaidmenį kovoje su teroru, įvairių šalių moksleivių ir studentų organizacijų veiklą šioje srityje.

Veiksmas tęsis Europos aikštėje, kur jaunuoliai perduos akcijos taikos žinią miesto gyventojams ir svečiams. Vėliau viešbutyje „Centrum“, visų vėlesnių renginių vietoje, pagal skirtingas metodikas bus surengtos diskusijos ir apskritieji stalai. Dalyviai nagrinės teroro prevencijos, jo suvokimo, žiniasklaidos įtakos bei nacionalinio ir europietiško jaunimo identiteto formavimosi temas.

Šeštadienį, rugsėjo 26-ąją, dalyviai pristatys savo nacionalines jaunimo organizacijas. Didesnę dienos dalį pagal „open-space“ metodiką bus kuriami ateities projektai, na o vakare visi skubės į „Forum Palace“, nes būtent čia labdaros koncerte šėls legendiniai „Splin“.

Akcijos metu taip pat bus pristatytas tarptautinių mainų „PHOTOYouth“ rezultatas – jaunųjų fotomenininkų paroda, atskleidžianti XXI amžiaus jauno žmogaus identitetą.

Akcijos organizatoriai – asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė“ bei Lietuvos slavų jaunimo organizacija. Įėjimas į visus renginius, išskyrus koncertą, nemokamas. Daugiau informacijos adresu – www.terroru-net.lt, taip pat „Facebook“ tinkle – grupė „Youth against terror“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis