Talka: kas nedirba mielas vaike, tam ir valgyt duot nereikia

Rugsėjo 19 d. nuo 12 val. ekologinio švietimo projekto, iniciatyvinė grupė „Eko karta“, kartu su „Ozono“ komanda ir kitais socialiniais partneriais, susirinks iš peties padirbėti ir atsakingai papramogauti ant Vilnelės kranto, netoli Belmonto krioklių.

Renginio dalyviai valys Vilnelės upę ir jos krantus, mokysis muselinės žvejybos meno ir muselių rišimo. Po darbų visi renginio dalyviai bus pakviesti į ekologišką pikniką, kurio metu bus mokoma gaminti Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalus.

Švarios upės - švari Lietuva

Nors Lietuva negali pasigirti aukštais kalnais ar ilgais paplūdimiais, tačiau mes vis dar turime įspūdingas upes ir ežerus. Šalies vandens telkiniai dar nevisiškai užteršti teršalų ar neatsakingo pačių žmonių požiūrio į upių, ežerų ir jų pakrančių švarą bei tvarką.

Rugsėjo 19 d. „Eko karta” kartu su muselininkų klubu Flyfishing.lt, Meniu.lt bei kitais socialiniais partneriais tvarkys pėdsakus paliktus tų, kurie vadovaujasi posakiu „po manęs nors ir tvanas“ - užterštos pakrantės, stiklo šukės vandenyje, automobilių padangos upių salelėse.

Renginio metu bus išvalyta atkarpa nuo Belmonto krioklių iki „Olandų žiedo“. Visi dalyviai bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis.

Poezija ant vandens

Vilnelė – unikali upė. Čia neršti atplaukia tokios taurios žuvys, kaip lašišos ir šlakiai. Kad kaskart atėjus prie mylimos upės nepasitiktų šiukšlių krūvos, muselinę propaguojantys žvejai, laikas nuo laiko valo šią upę.

Kad kiekvienais metais Vilnelėje ir kitose Lietuvos upėse būtų kuo daugiau žuvų Flyfishing.lt populiarina žvejybos principą: „Pagavai – paleisk“, taip pat aktyviai rūpinasi, kad Lietuvos upių krantuose būtų kuo mažiau brakonierių.

Muselinė žvejyba negali būti palyginta su jokiu kitu žvejybos stiliumi, tai tarsi menas. Šio meno renginio dalyvius mokys Flyfishing.lt klubo nariai.

Ekologija Lietuvių kulinariniame pavelde

Ekologiškos kultūros gido, mėnraščio „Ozonas“ ir „Eko karta“ iniciatyvinė grupė šį pavasarį jau kvietė vilniečius ir miesto svečius į „Ekologišką pikniką“, Sereikiškių parke. Pikniko dalyviai primygtinai prašė pakartoti renginį, tapusiu vienu iš nedaugelio renginių ugdančių jaunimo mitybos įpročius, kurie šiandien tampa vis rimtesne problema.

Šį kartą tai - nepaprastas ekologiškas piknikas. Renginio dalyviai turės unikalią progą atsidurti senovės lietuvių „virtuvėje“. „Ekologiško pikniko“ partneris - prekybos tinklas IKI, propaguojantis sveiką pasirinkimą ir remiantis jaunimo ekologinį švietimą.

Kodėl reikėtų atsigręžti atgal ir pavartyti bei išmėginti lietuviškus receptus? Pirmiausiai todėl, kad tai natūralūs ir ekologiški patiekalai.

Seniau žmonės maitinosi sveikai, mažai kepė, daugiausia virė ir troškino, mėgo įvairias košes, rūgpienį, kepė naminę duoną. Tuomet cukrus ir balti miltai buvo brangūs, tad ir retai vartojami. Prieskoniai buvo žolės, o konservantų žmonės nė žinoti nežinojo.

Preliminari renginio programa

12.00 val.

Renginio dalyviai renkasi ties žirgynu Belmonto gatvėje (ieškoti „Eko karta” vėliavų). Išdalinamos priemonės/pradedamas valymas. Ruožas – pasroviui žemyn.

14.00 – 14.30 val.

Vilnelės „sanitarai” sutinkami šalia Belmonto krioklių su karšta, tikra lietuviška arbata ir užkandžiais.

14.30 – 15.30 val.

Muselinės pamokos. Pamokų metu bus mokoma muselinės mėtymo įmantrybių taip pat visi norintys išmoks, kaip susirišti muselę.

14.30 – 16.00 val.

Ekologiškas Lietuvos kulinarinio paveldo piknikas. Pikniko metu visi renginio dalyviai galės paragauti tipinių lietuvių patiekalų ir gėrimų. Kai kuriuos patiekalus galima bus išmėginti gaminti patiems renginio dalyviams.

Pikniko metu, visi pageidaujantys galės pasimokyti lietuvių liaudies šokių bei „ratelių”.

Veiklų išdėstymas gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis