Sunkiosios muzikos ruduo prasidėjo „Juoduoju penktadieniu“ (nuotraukų albumas)

Praėjusį penktadienį sunkiosios muzikos rudenį pradėjo renginys „Juodasis penktadienis“. Į Vilniaus klubą „New York“ sugužėjo kultinių Lietuvos metalo grupių gerbėjai.

Čia grojo dešimtmetį šventųsi „Mandragora“, savo naujausius albumus pristatę „Inquisitor“, „Argharus“ ir „Thundertale“, daugelį nustebinę bei kitaip nuskambėję „Karma Jawless“, prieš trejus metus išleidusi albumą, tačiau vis nustebindami gerbėjus netikėtai teatrališkais koncertais, grupė „Andaja“.

Trys nauji albumai - maištinga metalo muzikos dvasia
Naujame renginių cikle „Juodasis penktadienis“ savo pirmąjį studinį albumą „The Quantum Theory of Id“ pristatė tamsiojo underground‘o grupė „Inquisitor“.

Pusantrų metų kūrybinę tylą nutraukė ne tik pasikeitusi grupės sudėtis, bet ir įspūdingas pasirodymas publikai.

Doom ir melodingo black metalo pasirodymą atlikėjai nuspalvino keturiais susietais kūriniais. Į aštrius gitarų akordus muzikantai įpynė melodingas fortepijono gaidas – vokalistas ne tik dainavo, tačiau kartu grojo klavišiniais.

Grindcore atstovai „Karma Jawless“ ir šį kartą nestokojo cinizmo bei alaus scenoje. Savo pasirodymo metu vokalistas dalinosi pamąstymais apie grindcore stilių, tiesiogine to žodžio prasme „taškėsi“ scenoje alumi bei necenzūriniais žodžiais.

Atrodė, jog publikai to ir reikėjo – galbūt taip grupė interpretavo savo metalo muzikos viziją. Hardcore ir punk stilių samplaiką papildė kiek daugiau trankesnės metalo muzikos.

Tuo tarpu grupei „Mandragora“ „Juodasis penktadienis“ buvo ypatingas renginys. Grupė šventė savo 10-ies metų sukaktį. Scenoje pasirodė ne tik nauji grupės nariai, tačiau prie jų prisijungė ir seni atlikėjai.

Bene didžiausio dėmesio susilaukė black metalo atstovai iš Žemaitijos „Argharus“. Klube buvo tiršta tamsiai apsirengusio jaunimo, kuris nestokojo energijos ir šėlo, kratydami galvas.

Teatrališkumo bei ekspresyvumo kupinu pasirodymu grupė pristatė savo naująjį albumą „Pleištas“. Atlikėjai negaili grubių epitetų: „tai aštuonios cinizmo ir sarkazmo kupinos ekspresijos, spjaudančios žmonijos tuštybę ir beprasmybę“.

„Thundertale“ naujienos

Koncertą pabaigė grupė „Thundertale“. Jiems šis renginys taip pat buvo ypatingas – jie pristatė metus brandintą albumą „Warriors Of Thunder“. Tai trečiasis studinis albumas, anglų kalba apžvelgiantis ir pristatantis senosios Lietuvos istorijos laikotarpį nuo 1009 iki 1410 metų iš romantizuoto istorinio heroizmo pusės.

Be dainų tekstų buklete pateikiami ir istoriniai faktai, dėl kurių buvo konsultuojamasi su žinomu istorinių romanų rašytoju Jonu Uzurka. O specialų albumo viršelį nutapė dailininkas Alanas Lathwellis iš Jungtinės Karalystės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis