19-asis tarptautinis modernaus šokio festivalis – unikalus, drąsus ir laisvas

Šiemet jau devynioliktąjį kartą Lietuvoje žiūrovus į sales sukvies Kauno šokio teatro „Aura“ rengiamas tarptautinis modernaus šokio festivalis. Prasidėsiantis rugsėjo 27-ąją dieną Vilniuje, spalio 1-ąją keturioms dienoms persikelsiantis į Kauną, o festivalį vainikuos spalio 4-osios dienos pasirodymas Birštone.

Nepaisant sunkmečio, žiūrovų laukia išties įspūdinga, aistros ir egzotikos kupina programa. Per penkias dienas trijų šalies miestų keturiose scenose pasirodys septynios trupės iš septynių pasaulio šalių: JAV, Venesuelos, Ispanijos, Šveicarijos, Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Taigi, žiūrovai turės galimybę susipažinti arba pratęsti pažintį ne tik su Europos, bet ir su Šiaurės bei Pietų Amerikos šiuolaikinio šokio menu. Venesuelos modernus šokis „Auros“ festivalio scenoje bus pristatytas pirmą kartą.

Šiemet festivalio organizatoriai žiūrovams žada ne tik naujas kultūrines patirtis, drąsias bei neįprastas žanrines formas, įtampą žadinančias vizualizacijas, bet ir intrigą – šokio gurmanų vaizduotę audrina nuorodomis N-14 ir net N-18.

Publikai dovanojama galimybė susipažinti su pasaulinio garso choreografo Johaneso Vylando (Johannes Wieland, JAV) vienu naujausių šokio spektaklių „newyou“ („kitas aš“), kuris jau yra sulaukęs puikių atsiliepimų Amerikos ir Europos žiniasklaidoje.

Trokštantiems įtaigaus bei dinamiško spektaklio festivalio organizatoriai siūlo šokėjo ir choreografo Marselio Lymano (Marcel Leeman) fizinio šokio teatro pasirodymą, suintriguojantį nuoroda N-14, „100 m2“ , kuris pripažįstamas vienu geriausių Šveicarijos šokio scenoje.

Festivalio publika taip pat turės galimybę pamatyti vieno geriausių Vokietijos choreografų Ben J. Riepe šokio spektaklį „amour espace“. Savo laiku kaip kviestinis šokėjas Ben J. Riepe yra šokęs Vupertalio šokio teatre, kuriam vadovavo žymiausia šiuolaikinio šokio kūrėja bei šokio teatro pradininkė Pina Bauš (Pina Bausch), šiais metais išėjusi anapilin.

Pasak festivalio globėjos choreografės Birutės Letukaitės, sudėtinga šiuolaikinio žmogaus siela netelpa vieno žanro rėmuose, tad nenuostabu, kad jai atskleisti ieškoma vis naujų raiškos formų, naujų interpretacijos galimybių.

Šių metų festivalio pasirodymuose galima bus išvysti, kaip šokis jungiamas su kalba, dainavimu, vaizduojamaisiais, kitais scenos menais; skverbiamasi į giliausias žiūrovo pasąmonės erdves, gilinamasi į tapatybės pojūčio, žmogiško ryšio problemas.

Daugiau informacijos apie Tarptautinio modernaus šokio festivalio renginių vietas ir laiką, galite rasti adresu www.dancefestival.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis