JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Roko grupė „Marillion” skambės kitaip – „Less is More”

Pasaulyje gerai žinoma anglų roko grupė „Marillion“ pirmą kartą pasirodys Lietuvoje lapkričio 10 d., Vilniuje, Kongresų rūmuose. „Marillion“ klausytojams pristatys akustinę koncerto programą „Less is More“.

„Mes parengėme nepaprastą pasirodymą, kuriame sudėjome daug dainų nuo pačios kūrybos pradžios iki dabar, bet jos visos skambės kitaip, jos visos įgaus akustinį skambėjimą,“ – apie koncertą kalbėjo grupės „Marillion“ gitaristas Steve’as Rothery.

Kaip jis teigia, daugelis programai parinktų dainų niekada neskambėjo akustiškai, naujos aranžuotės suteks joms spalvingesnį skambėjimą.

Koncertas yra pasaulinio turo „Less is More“ dalis, skirtas pristatyti naująjį studijinį akustinį albumą „Less is More“. Turas suplanuotas seniai, o į daugelį koncertų bilietai jau parduoti.

Visi „Marillion“ koncertinio turo koncertai vyks ne dideliuose stadionuose ar arenose, bet koncertų, teatro salėse bei bažnyčiose. Tuo norima pabrėžti programos ypatingumą ir subtilumą.

Grupė „Marillion“ susikūrė 1979 metais Alesburyje, Jungtinėje Karalystėje. Grupė pavadinta „Marillion“ pagal J.R.R.Tolkien romaną „Simarillion“.

Kadangi progresyvaus rokas aštuntame dešimtmetyje plito sparčiai, grupė išpopuliarėjo labai greitai. Pirmieji „Marillion“ darbai buvo veikti tokių progresyvaus roko atstovų kaip „Genesis“, „Yes“, „Rush“ ir „Pink Floyd“.

1988 metais grupę paliko vokalistas Fishas, jo vietą užėmė charizmatiškasis Steve’as Hoarthas, kuris atidavė grupei savo širdį ir begalę energijos.

Grupė „Marillion“ išleido 15 studijinių bei koncertinių albumų. Populiariausias jų – „Misplaced Childhood“ pasiekė pardavimų topų viršūnę Jungtinėje Karalystėje, o singlas „Kayleigh“ karaliavo aukščiausiose topų vietose Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

„Marillion“ laikomi viena didžiausių Jungtinės Karalystės muzikos scenos paslapčių bei neo-prog stiliaus kūrėjais. Nepaprastai jausminga, galinga ir dažnai labai sujaudinanti muzika palieka klausytojus be žado.

Mano išsaugoti straipsniai