Ericas Sardinas - gitaros genijus, Vilniui padovanojęs „Roko naktų“ dvasią (nuotraukų albumas)

Penktadienį Vilniaus sporto, pramogų ir verslo centro „Forum Palace“ lankytojus užvaldė nostalgiška bliuzroko dvasia. Vasariški bliuzo ir roko festivaliai atgimė rudenį vienu triukšmingu koncertu.

Melancholišką rudens savaitgalį praskaidrino Amerikos bliuzroko gitaros genijus Ericas Sardinas. Tai jau antrasis atlikėjo apsilankymas Lietuvoje. Pirmąjį kartą jis grojo Steve’o Vai pasirodymo metu. Šį kartą Ericas Sardinas Lietuvą įtraukė į pasaulinį turą, kurio metu jis pristato savo ketvirtąjį albumą.

Ypatingas projektas - „Nothing but blues“

Grupė „The road band“ ir grupės „Blues makers“ įkūrėjas Virgilijus Jutas susijungė į vieną bendrą projektą - „Nothing but blues“, kuris pradėjo Erico Sardino koncertą. Pasirodymo metu muzikantai džiugino publiką profesionaliu bliuzo atlikimu. „Nothing but blues“ puikiai atliko savo rolę ir įaudrino publiką prieš didįjį pasirodymą.

„The Road Band“ lyderis Aleksandris Belkinas teigia, jog „bliuzą reikia arba pagroti gerai, arba negroti išvis“. Projektas „Nothing but blues“ labai atsakingai žiūrėjo į šį pasirodymą. Tai - pirmasis šio projekto koncertas, o šią savaitę jį išvys Lenkijoje vyksiančio bliuzo festivalio „Jimiway“ žiūrovai.

Vos Ericas Sardinas įkėlė koją į sceną, minia pradėjo ploti ir švilpti, šiltai sutikdama bliuzroko genijų. Į koncertą susirinko įvairaus stiliaus ir amžiaus publika: kostiumuoti, darbus baigę verslininkai, ilgaplaukiai jaunuoliai - roko fanai, vyresnio amžiaus bliuzo gerbėjai…

Kaip ir festivalių metu, taip ir šiame koncerte, muzika vienijo visus. Ericas Sardinas taip pat dalinosi savo mintimis apie vienybę: „Visame pasaulyje žmonės yra skirtingi, tačiau kuomet kalba pakrypsta apie muziką, visi yra lygūs ir muzika apjungia visus“.

Ericas Sardinas kartu su grupe „Big motor“ pristatė ne tik senas autorines dainas, tačiau atliko ir naujus kūrinius. Kone labiausiai publiką užvaldė savo lengvai įsimenamu tekstu kūrinys „Down to whiskey“ – choru jį pritarė visa publika.

Improvizacijos ir nuoširdumas

Jokių nesklandumų koncerto metu neįvyko. Visą publiką stebėjo po scena stovintis apsaugos darbuotojas, kuris iš pradžių nervingai žvilgčiojo į mobilųjį telefoną ir rūsčiai nužiūrinėjo šėlstančią publiką.

Tačiau prieš pat koncerto pabaigą, Ericas Sardinas paspaudė jam ranką ir apsaugos darbuotojas nuo tos akimirkos šypsojosi jei ne lūpomis, tai bent akimis.

Atlikėjas nuo pasirodymo pradžios iki pabaigos tryško energija ir nuoširdumu. Ericas Sardinas kiekvieną lankytoją apdovanojo dėmesiu. Muzikantas vieno kūrinio metu taip įsijautė į improvizaciją, jog grupės „Big motor“ nariai pradėjo žvalgytis vienas į kitą, nesuprasdami, kas vyksta.

„Niekada negali žinoti, ko tikėtis mūsų koncerto metu, kadangi nerengiame vienodų pasirodymų. Galiu pažadėti tik viena – Lietuvos žiūrovų laukia vienas įspūdingiausių mūsų grupės šou,“ – taip kalbėjo Ericas Sardinas prieš savo koncertą.

Nuo šešerių metų grojantis, Ericas Sardinas labiausiai vertinamas už virtuoziškas „dobro“ gitaros partijas. „Dobro“ gitara buvo sukurta XX a. trečiajame dešimtmetyje, kai populiarioje muzikoje įsivyravę pučiamieji instrumentai ir baržos ėmė garsu užgožti tradicinę akustinę gitarą. Todėl ši buvo „pastiprinta“ metaliniu rezonatoriumi.

Įvairius muzikos stilius išbandęs muzikantas pastaruoju metu yra labiausiai susidomėjęs bliuzroku. Ilgus metus savo gebėjimus zulinęs R&B, gospel, rock & roll atlikėjas yra laikomas ne tik gitaros genijumi, tačiau ir vienu nuoširdžiausių, jausmingiausiai grojančių atlikėjų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis