Respublikos moksleiviai mokysis pažaboti atsinaujinančią energiją

Spalio 23 d., 14.00 val. Lietuvos energetikos muziejuje, Vilniuje įvyks iniciatyvinės grupės „Eko karta“ ir „Ozonas“ organizuojama Respublikinė paskaita - „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“.

Tai pirmoji tokio pobūdžio paskaita Respublikos moksleiviams ir mokytojams, skirta susimastyti, kaip galėtų atrodyti Lietuvos ateitis, kaip atrodė praeitis...

O jei šiandien pasisemtumėme jėgos iš gamtos stichijų, išminties iš senovės ir atvertumėm protus inovaciniams sprendimams? Paskaitos dalyviai bus supažindinti su saulės, vėjo, vandens ir augalų energijos panaudojimo galimybėmis.

Dėl skirtingų priežasčių ir interesų didieji naftos ir dujų gavybos milžinai, pastarajame amžiuje, nuolat didino šių išteklių gavybą. Žmonija taip įprato naudoti organinį kurą (naftos produktai, gamtinės dujos), jog beveik pamiršo, kad dar ne taip seniai norėdami sumalti grūdus mūsų protėviai kinkydavo vėją, atlikti mechaninius darbus pasitelkdavo vandens malūnus, o namus statydavo taip, kad sugertų saulės šilumą, žiemą juos šildydami ir maistui gaminti naudodami malkines krosnis. Taigi atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas nėra nei egzotika, nei neįmanoma užduotis, nei mados reikalas.

Ar alternatyvios energijos rūšys bei technologijos gali užtikrinti šiuolaikinės visuomenės poreikius?

Per pastarąjį šimtmetį, intensyvus organinio kuro deginimas, siekiant išgauti energiją, visame pasaulyje sukėlė daug neigimų pasekmių: nuolatinis smogas miestuose, šiltnamio efektas, vandens telkinių tarša pervežant naftą. Ką jau bekalbėti apie tai, jog žmonės baigia sunaudoti visas turimas naftos atsargas ir prasideda arši kova šio, iškastinio kuro sferoje.

Tenka pripažinti, jog dabartis energetikos srityje nėra tokia žalia, kaip norėtųsi. Tačiau dabartinės kartos rankose – Lietuvos ateitis, tikėkimės žalios Lietuvos, kurioje benziną ir mazutą pakeis atsinaujinantys energijos šaltinai: saulės, vėjo, vandens ir augalų (bio) energetika.

Paskaita „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“ skirta ne tik supažindinti Respublikos moksleivius su nesenkančių energijos šaltinių naudojimu, bet ir aptarti kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus bei atsakyti į kylančius įvairius klausimus.

Po paskaitos visi dalyviai bus pakviesti į ekskursiją po Lietuvos energetikos muziejų, kad savo akimis galėtų pamatyti, kaip atrodo įrenginiai kurie naudoja atsinaujinančią energiją.

Paskaitą ves Lietuvos energetikos muziejaus direktorius Vilius Šaduikis ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos direktorė Edita Milutienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis