Ar kada šventei fotoaparato gimtadienį? Būk pasipuošęs fotoaparatais ir juostelėmis

Šiais metais LOMO LC-A fotoaparatui sukanka 25-eri metai! Šį jubiliejų mini visas pasaulis. Lietuvos lomografai kartu su „Daiktų viešbučiu“ organizuoja LC-A fotoaparato gimimo dienos šventę.

Jau tapusiu legendiniu, 1984 metais išleisto į Rusijos rinką fotoaparato LOMO LC-A vizija buvo paprasta – prieinamas kiekvienam, mažas, automatinis fotoaparatas: patikimas darbinis arkliukas kasdieninei fotografijai.

Puikusis plačiakampis „Minitar-1“ objektyvas, sukurtas profesoriaus Radionovo, ant juostelės praleidžia ypač ryškius vaizdus. Tai pastebėję ir tuo labai susižavėję, du austrai studentai suorganizavo pirmąją lomografijos parodą.

Greitai atsirado vis daugiau žmonių ėmusių fotografuoti šiomis pigiomis „muilinėmis“. Tradicinėje fotografijoje laikomas brokas tapo vertinamas: nefokusas, per daug ryškios spalvos, vaizdo iškraipymai.

Greitai besiplečiant šiam globaliam analoginės fotografijos mylėtojų tinklui, pradedami gaminti ir kiti fotoaparatai: žuviaakiai, keturaakiai, pinhole fotoaparatai ir begalės įvairių priedų ir daiktų padedančių sėkmingai lomografuoti.

„Daiktų viešbutis“ kviečia visus fotografijos mylėtojus į fotoaparato gimtadienį, ragindamas kepti sausainius, sumuštinius ir pyragus LOMO LC-A fotoaparatui.

Gimtadienio metu bus renkami, fotografuojami ir valgomi originaliausi ir labiausiai panašūs į LC-A fotoaparatą kepiniai, dovanojami prizai, juostelės ryškinamos kavoje, pristatomas specialiai šiai šventei sukurtas filmas apie lietuvius lomografus.

Renginys nemokamas, bilietas į jį – atsinešta tavo mėgiama analoginiu fotoaparatu daryta fotografija.

Fotoaparato gimtadienis spalio 23d. penktadienį nuo 20 val. „Daiktų viešbutyje", T.Ševčenkos 16A, Vilniuje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis