Išskirtinis interviu su baisiausia grupe pasaulyje - „Deadbolt“ (nuotraukų albumas)

Pirmadienį Vilniaus klubą „Mulen Ružas“ sudrebino voodoobilly stiliaus grupė „Deadbolt“. Save praminę pačia baisiausia grupe pasaulyje, grupės nariai pasirodymo metu nestokojo nei juodo humoro, nei sarkazmo ar pirotechnikos.

Pati baisiausia grupė pasaulyje

„Deadbolt“ istorijos pradžioje, atlikėjams nutiko kurioziška situacija. „Mes grojome keistą muziką ir pirmo koncerto metu mes buvome girti. Klubo savininkė po mūsų koncerto mums pasakė: „Jūs mane gąsdinat, eikit iš čia ir daugiau niekada nesirodykite,“ – pasakojo grupės vokalistas ir siela Harley Davidsonas. 

Grupė nestokoja sarkazmo, todėl kito koncerto metu jie pristatė save kaip pačią baisiausią grupę pasaulyje. Tai buvo lyg atsakas į minėtos klubo savininkės reakciją. Po šio nesusipratimo grupei „prilipo“ baisiausios pasaulyje grupės etiketė.

Kiekviena daina – atskira istorija

Šeštame dešimtmetyje žmonės buvo pakvaišę dėl populiaraus serialo apie ateivius, keistenybes, mistiką - „Saulėlydžio zona“ (angl. k. „Twilight Zone“).

Grupės „Deadbolt“ dainose vyrauja „Saulėlydžio zonos“ temos: įvairios istorijos, padavimai, legendos, o muzikos stilius yra persmelktas juodo humoro, žiaurumo bei ironijos. „Mūsų dainos yra panašaus stiliaus kaip tie „Saulėlydžio zonos“ pasirodymai. Mes turime linksminti ir sudominti publiką,“ – DELFI gatvei pasakojo grupės nariai. 

Paklaustas, ar keitėsi grupės stilius ir idėjos, grupės gyvavimo metu, vokalistas Harley Davidsonas įvardijo savo grupę kaip kultinę. Jam patinka grupės, kurios išlieka ištikimos savo stiliui: „Arba mes nepatinkame, gąsdinam publiką, arba patinkame.“ 

Vokalistas – pusiau lietuvis

Po „Deadbolt“ koncerto Berlyne, prie grupės narių priėjo renginių organizavimo įmonės „Decadentia“ darbuotojai ir sutarė, kad šie atvyks į Lietuvą. „Jei mūsų organizacija kviečia grupę, tai būna todėl, kad mums, organizatoriams, ji asmeniškai patinka. Todėl, nuvykę į Berlyną, susitikome su grupe po jų pasirodymo ir susitarėme, kad, kai jie turės turą, atvažiuos ir į Lietuvą,“ – kalbėjo vienas iš renginių organizatorių Tadas Klimavičius. 

Dar viena priežasčių, kodėl grupė „Deadbolt“ sutiko atvykti į Lietuvą - vokalisto lietuviška kilmė – „jis yra pusiau lietuvis, tačiau gimęs Amerikoje“. 

I am Harley Davidson Bronson,“ – šypsodamasis prisistatė vokalistas. Deja, jis pats nekalba lietuviškai, mat nebendrauja su savo lietuviu tėčiu, kuris gimė Lietuvoje ir emigravo į Ameriką.

Grupės nariai patys vienas kitą įkvepia savo idėjomis, keistumu bei savitumu.

„Mus įkvepia vienas kito keistumas. Mes vienas kitą maitiname. Lyg vampyrų grupė,“ – juokėsi „Deadbolt“ nariai. 

Interviu ir koncerto metu grupė tryško energija, šiluma ir sarkazmu. Pasakodamas, ką ketina veikti Lietuvoje, Harley Davidsonas ironizavo, jog rytoj susitiks su prezidente, nes ji norėjo jų privataus koncerto. O po to grupė važiuos į Afriką, kur savanoriaus.

Tuo tarpu organizatorius dalinosi planais, jog grupei tradiciškai parodys Vilniaus senamiestį, papasakos apie Vilniaus architektūrą, kultūrą, įdomesnes Vilniaus istorijas, legendas, nuveš į Trakus ar Kernavę. „Kadangi grupė neturi daug laiko, nuvešime į tradicines istorines vietas,“ – pasakojo Tadas Klimavičius.

Pirotechnika, karatė, sarkazmas ir keistos istorijos

„Deadbolt“ užvedė negausiai susirinkusią publiką legenda tapusia daina „Who the Hell is Mrs. Valdez?“. Koncerto metu grupė nestokojo jai įprasto kandumo, noriai bendravo su publika. Juokavo, vadindami energingiau šūkaujančius žiūrovus hipiais, su kuriais jie susidoros. 

Vokalistas Harley Davidson pademonstravo savo fizinę stiprybę, perkirsdamas medinę lentą it karatė meistras. „Tu, hipi, matai, ką aš padariau? – ironiškai šypsodamasis, tačiau labai rimtu tonu, paklausė vokalistas vieno žiūrovo. – Tai vadinama karatė. Šį meną išmano tik trys žmonės pasaulyje: kinai, Elvis Preslis ir aš.“

Kita komiška scena vyko su gumine gyvate. Grupės vokalistas su bosistu suvaidino, jog galynėjasi su gyvate, kurią vargais negalais sutramdė. Tačiau ji neva įkando vienam žmogui iš publikos. „Iškvieskit greitąją, čia žmogus miršta. Jam įkando nuodinga gyvatė ir jam liko tik 30 sekundžių,“ – juokavo grupės bosistas.

Grupė „Deadbolt“ susikūrė 1987 m.ir yra išskirtinio muzikinio stiliaus – voodoobilly – pradininkai bei vieninteliai jo atstovai. „Deadbolt“ apjungė punk legendų „The Cramps“ ir „The Damned“ bei rockabilly ir country muzikos dievo Johnny Cash įtakas, sumetė į vieną katilą, pagardino itin aštriais pietų Kalifornijos prieskoniais. Viso to rezultatas buvo unikalus muzikinis stilius voodoobilly.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis