Lietuviško metalo veteranams „Obtest“ - 15 metų (nuotraukų albumas)

Ilgiausiai gyvuojanti pagoniško metalo grupė „Obtest“ praėjusį savaitgalį šventė savo 15 metų gimtadienį ir surengė išskirtinį koncertą sostinės klube „Mulen Ružas“. Lietuviško metalo veteranus apšildė jauna, pagonišką metalą grojanti moksleivių grupė „Meldep“.

Šiais metais susiformavusią jaunuolių grupę „Meldep“ sudaro 4 nariai: vokalistas Domas, grojantis violončele, būgnininkas Jonas, elektrine gitara grojantis Jokūbas ir bosistas Emilis.

„Mūsų gitaristas bendravo su grupe „Obtest“ ir jie mus pakvietė koncertuoti. Jausmas buvo labai geras ir juos „apšildyti“ mums buvo didelė garbė. Aišku, šiek tiek buvo baisu, bet mes susikaupėme, pagrojome ir, manau, pasirodėme pakankamai gerai,“ – po koncerto įspūdžiais dalinosi grupės „Meldep“ lyderis Domas.

Artimiausiu laiku grupė planuoja įrašyti demo albumą ir toliau koncertuoti.


Speciali programa

Koncertui grupė „Obtest“ paruošė specialią vaizdo medžiagą. Ekrane buvo rodomi per 15 grupės gyvavimo metų surinkti specialūs kadrai iš koncertų, užkulisių, grupės kelionių, fotosesijų.

Ilgiausiai Lietuvos underground‘e grojanti pagoniško metalo grupė šventinio koncerto metu atliko ir pačius pirmuosius grupės kūrinius, ir naujausias savo dainas. Koncerto metu skambėjo gerai žinomos dainos kaip „Anapus Nemuno“, „Burtai“, „Vedlys“, „Sakalo vaikai“ ir kitos.

1992 metų pabaigoje pradėjusi savo veiklą, 1994 – aisiais grupė „Obtest“ suorganizavo pirmąjį savo koncertą. Pradėjusi karjerą nuo juodojo metalo, laikui bėgant grupė pakeitė savo stilių ir apsistojo ties heavy metalo stiliumi. „Obtest“ dainose vyrauja istorinės baltų mitologijos temos. 

„Obtest“ - vienintelė lietuviško metalo grupė, dirbusi su pasaulyje gerai žinoma prancūzų leidybos kompanija „Osmose production“. Leidybos kompanija „Osmose production“ dirba su death ir black metalo grupėmis tarp kurių yra grupės „Enslaved“, „Rothing Christ“, „Dark Tranquility“, „Samael“, „Marduk“ ir t.t.

15 metų gyvuojanti grupė koncertavo ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Amerikoje. Grupės aplankytų šalių sąraše: Lietuva, Vokietija, Latvija, Čekija, Nyderlandai, Slovėnija, Suomija, Estija, Rusija, Ukraina, Airija, Baltarusija, Portugalija, Prancūzija ir JAV.

Remia jaunuosius metalistus

DELFI gatvė pakalbino grupės „Obtest“ lyderį ir įkūrėją Evaldą. Alternatyvioje scenoje Trolio pseudonimu žinomas muzikantas sakė, kad jų grupė remia jaunus muzikantus, todėl jie pasikvietė jaunų metalistų grupę „Meldep“ koncertuoti drauge.

Paklaustas, kaip pasikeitė alternatyvios muzikos klausanti publika per visą grupės gyvavimo laikotarpį, Evaldas pasakojo, kad tiek Lietuvoje, tiek svetur publika priima grupę taip pat. Lietuvių ir užsienio publika skiriasi tik tuo, jog lietuviai žino ir moka grupės dainų žodžius.

„Mes koncertuojame nuo 1994 metų. Lygiai 15 metų. Esame aplankę įvairias šalis ir groję įvairaus plauko festivaliuose. Vienuose koncertuose buvo 30 žmonių, kituose iki kelių tūkstančių, – apie grupės koncertus pasakojo Evaldas – Lietuviai per koncertus dainuoja kartu su grupe, tuo tarpu užsieniečiai to nedaro, nes nemoka lietuvių kalbos, kuria parašyti dainų tekstai.“

Tačiau alternatyvios muzikos scena per 15 metų labai pasikeitė. „Pagrindinis dalykas, kuris pakeitė viską – tai žmonijos progresas. Vien iš techninės pusės viskas labai pasikeitė. Mes grojom su sovietinio bloko paliktais senais instrumentais. Pradėti buvo labai sunku, – pasakojo grupės „Obtest“ lyderis Evaldas – Jei anksčiau dalį technikos reikėjo patiems pasidaryti, dabar galima nueiti į parduotuvę ir viską nusipirkti.“

Ateities planuose Evaldas su kitais grupės nariais planuoja išleisti naują albumą ir norėtų apsilankyti Japonijoje bei Australijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis