Po Lietuvą keliaus dvišalių jaunimo projektų fotografijų paroda „Develop2gether”

Vilniuje, Lenkų kultūros namuose, praėjusį šeštadienį atidaryta dvišalių – Lietuvos ir Lenkijos – jaunimo projektų fotografijų paroda „Develop2gether”.

Ją pirmą kartą pristatė jaunimo projektus remiantis Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas. Ateinančiais metais paroda keliaus per įvairius Lietuvos miestus ir miestelius.

„Kiekvieno jauno žmogaus prioritetai, vertybės bei požiūris skiriasi. Tie skirtumai dar ryškesni, kuomet bendros veiklos imasi skirtingų šalių jaunimas, – kalba Fondo koordinatorė Lietuvoje Kristina Dambrauskaitė.
– Todėl natūralu, kad jie sugalvoja įvairiausių būdų, kaip perteikti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo temą. Kiekvienas projektas, įgyvendintas šio Fondo rėmuose, yra išskirtinis, todėl atrinkti tuos kelis, kurie parodoje lyg ir „kalba“ už visus, buvo tikrai sudėtinga“.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos, kuriose užfiksuotos akimirkos iš jau įgyvendintų projektų – gatvės teatro spektaklio, muzikinio festivalio, konferencijų, gyvosios bibliotekos, veiklų apie rasizmą, ksenofobiją, savanorystės iniciatyvų ir kitų.

Šalia kiekvieno projekto fotografijų galima perskaityti pačių dalyvių mintis apie vykdytas veiklas. Anot Fondo koordinatorės, šia paroda siekiama pristatyti ne geriausius, bet kiek įmanoma įvairesnius savo formatu, tema bei pačiais dalyviais projektus.

„Fondas gyvuoja jau trečius metus, tad ir susidomėjimas jo veikla kasmet didėja. Galbūt paroda, kurią pamatyti turės galimybę kiekvienas, padės pritraukti dar daugiau iniciatyvių bei norinčių geriau pažinti kaimyninę šalį jaunų žmonių“, – įsitikinusi Kristina Dambrauskaitė.

Parodos atidarymo dieną veikė ir projektų mugė – jau įgyvendintų jaunimo mainų dalyviai susirinkusiems išsamiau pasakojo apie vykdytas veiklas, dalinosi įspūdžiais bei patirtimi. Parodą iki ateinančių metų sausio 4 dienos bus galima pamatyti Lenkų kultūros namuose Vilniuje, o vėliau ji keliaus po visą Lietuvą – mokyklas, jaunimo ir kultūros centrus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis