Kalėdų proga Baltic Balkan DJs rokenrolas

Šv. Kalėdų antrą dieną, gruodžio 26-ąją Vilniaus klube „Tarantino” nuo 20 val. rengiamame vakarėlyje „Gipsy Christmas” pasirodys jungtinės vakarėlių su „world music” propaguotojų pajėgos – balkaniškų ir čigoniškų ritmų platintojai „Baltic Balkan DJs“, gyvai ją atliekantys „Ataman Orchestra” ir indiškų šaknų ieškantis DJ Bonanu.

„Šie metai buvo labai geri mums, savo pasirodymais daug kam pirmą kartą pristačiusiems Balkanų, romų, „klezmer” muziką šiuolaikinėse formos. Net ir kai grojome ne klubuose – pavyzdžiui, festivaliuose „Satta” ar „B2Gether”, mūsų klausinėjo iš kur mes traukiame tokią originalią muziką. Dabar belieka išsiburti, ar mums taip pat gerai seksis 2010-aisiais, ar išsipildys mūsų svajonės ir planai”, - sako vienas iš projekto „Baltic Balkan” autorių Marulis.

Pasak jo, iš Pietų ir Pietryčių Europos atkeliavusios muzikos vakarėliai dabar karščiausi visoje Europoje – nuo Porto iki Talino, nuo Atėnų iki Maskvos ir Uralo. Tačiau ir ateitį išburti „Baltic Balkan“ ketina patikėti tikrai čigonei, dar nepamiršusiai savo verslo paslapčių.

„Lietuviški burtai per Kalėdas yra žavūs, bet kažkokie naivūs – pavyzdžiui, žiūrėjimas į šešėlius, moteriškų batų mėtymas, tvorų apkabinimas, šuns lojimo klausymas ar „sližikų” skaičiavimas. Manome, kad šį reikalą reikia patikėti žmonėms, kuriems pranašavimas ir užkalbėjimas yra įaugęs į kraują. Juk per amžius čigoniškai gyveno tik iš arklių, būrimo ir dar muzikos”, - sakė „Baltic Balkan” narys Lencas.

Apie čigonų gebėjimą burti ir pranašauti ateitį legendos sklinda nuo pat seniausių laikų, kai ši tauta persikėlė iš Indijos į Persiją. Romų būrėjai įvairiose šalyse taiko keturis pagrindinius būrimo būdus: ateities skaitymas iš delno, būrimas iš arbatos lapelių, pranašavimas iš Taro kortų ir stiklinis pranašavimo rutulys. Be ateities pranašavimo, romų burtininkai, kaip teigiama, turi ir gydymo užkalbant galių.

Kol vienos vakarėlio dalyvės ir dalyviai bursis, kitai publikai Baltic Balkan DJs žada užtaisyti karščiausią mieste čigoniškos muzikos kokteilį su balkaniškais pipirais ir „klezmer” balzamu. Jiems gyvu varinių pučiamųjų saliutu talkins „Ataman Orchestra” vyrukai, o iš Bolyvudo gautas Indijos muzikos šviežienas pristatys šio stiliaus fanatikas Bonanu.

Matyt, ne vieną domina ateitis. Juk joje teks praleisti visą likusį gyvenimą.

Devyniasdešimt šeštaisiais man atrodė, kad 2010 m. bus bekvapiai, tačiau bent jau jų išvakarės vis dar kvepia žemiškais produktais (nors pažvelgus į Vilniaus Rotušės eglę-robotą taip ir norisi ją papurkšti kokiu miško kvapo tualetiniu gaivikliu).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis