Unikaliame koncerte atlikėjai pasisakė prieš patyčias vaikų rašytomis dainomis

Paskutinį metų sekmadienį, gruodžio 27 d., televizijos žiūrovai išvys ypatingą koncertą „Daina, kuri saugo“. Jame skambės garsių Lietuvos muzikos atlikėjų dainos, kurioms tekstus parašė vaikai ir paaugliai, dalyvavę šalies viešųjų bibliotekų ir projekto „Bibliotekos pažangai“ surengtoje akcijoje „Sukurk dainą žvaigždei“.

Jaunieji autoriai kūrė tekstus kovai su patyčiomis, rašė pakantumo ir draugystės tema bei skyrė savo dainas akcijoje dalyvaujančioms scenos įžymybėms – Gabrieliui Liaudanskui – Svarui, Sauliui Urbonavičiui – Samui, Stanislovui Stavickiui – Stano, Marijui Mikutavičiui, Alanui Chošnau, grupėms „Biplan“ ir „Saulės kliošas“. Koncertas bus rodomas per Lietuvos televiziją.

„Tai nepaprastas koncertas, nes pirmą kartą dainuojame vaikų sukurtais žodžiais. Labai aktuali ir kūrinių tema – žmonių santykiai, kuriuos patys esame nagrinėję daugelyje savo dainų, o dabar pažvelgiame į juos vaikų akimis. Tai tikrai labai įdomus iššūkis ir visų mūsų indėlis į pastangas kurti gražesnį pasaulį, tokį, kuriame vyrauja kūryba, o ne griovimas“, – sako vienas koncerto rengėjų, akcijos dalyvis Saulius Urbonavičius – Samas.

Kad patyčių problema yra itin aktuali jaunajai kartai, atskleidė ypatingas vaikų susidomėjimas akcija „Sukurk dainą žvaigždei“: joje dalyvavo arti 2,5 tūkst. vaikų ir jaunuolių. Spalį, kol vyko bibliotekų organizuota akcija, vaikai sukūrė ir interneto svetainėje www.dainazvaigzdei.lt paskelbė apie tūkstantį dainų tekstų atlikėjams. Pastarieji išsirinko po vieną, labiausiai patikusį tekstą, kuriam sukūrė muziką ir įrašė dainą.

„Pasiekėme užsibrėžtą tikslą: kartu su vaikais parodėme, jog internetas – tai puiki terpė keistis idėjomis, kurti bei bendrauti. Dalyvaudami akcijoje vaikai ir jaunuoliai ne tik atskleidė savo talentą, bet ir nemažai sužinojo apie patyčias, jų priežastis ir būdus su jomis kovoti“, – pažymi projekto „Bibliotekos pažangai“ atstovė Agnietė Kurutytė.

Jos teigimu, akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ surengta siekiant paskatinti vaikus bendrauti, kurti ir lavintis interneto pagalba, o tuo pat metu – atkreipti visuomenės dėmesį į opią vaikų fizinio ir psichologinio smurto problemą.

Akcijos dalyviai galėjo bendrauti ne tik internetu, bet ir viešosiose bibliotekose, kurios kvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti įvairiuose edukaciniuose renginiuose, susitikimuose. Bibliotekų pagalba, akcijoje sėkmingai galėjo dalyvauti ir tie vaikai, kurie neturi galimybės internetu naudotis namuose – jie visada laukiami viešosiose bibliotekose, kur teikiama nemokama interneto prieigos paslauga. Pasak akcijos rengėjų, „Sukurk dainą žvaigždei“ padėjo sustiprinti jaunosios kartos atstovų ryšį su biblioteka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis