Kalėdos „Pekloje“ (nuotraukų albumas)

Lietuvoje siaučiant masinei švenčių psichozei, alternatyvios muzikos gerbėjai susirinko paminėti šventes kiek kitaip. Praėjusį šeštadienį ant Tauro kalno esančioje muzikos laboratorijoje „Mulen ružas“ įvyko pirmasis sunkiosios muzikos koncertas „Pekla-9“.

Alternatyvus jaunimas ir sunkiosios muzikos veteranai susirinko į koncertą „Pekla-9“, kur nebuvo nei Kalėdų Senelio, nei raudonkepurės publikos. Vienintelis šventinis akcentas buvo kelios mažytės Kalėdinės eglutės, stovėjusios ant baro. Tačiau šventinės nuotaikos čia netrūko.

Pirmoji pasirodė vilniečių grupė, daugiaprasmiu pavadinimu „Alcordewar“. Dar negirdėtame kolektyve groja ex nariai iš tokių grupių kaip „Kielwater“, „Dahmer“, „Oral“, „Climax“, „Misopsychia“.

„Lucifer“ pasirodymas

Pradėjus groti antrai grupei, publika vis dar neįprastai ramiai klausėsi ir trypčiojo. Nepaisant vokalisto Laurio energingo pasirodymo ir puikių gitaros solo partijų, tik vienas klausytojas aktyviai kratė galvą kartu su grupės nariais.

Trash/death metalo grupė „Lucifer“ savo veiklą pradėjo 2006. Kelis metus groję garaže ir vykdę pirmus kūrybinius darbus, muzikantai 2008 metais pradėjo aktyvią grupės veiklą, dalyvavo „Mitale 4” Panevėžyje, „Metaliniame griausme III“ Vilniuje, „Metaliniame pajūryje 2009“ Gargžduose ir grojo keliuose klubuose. O liepos mėnesį grupė „Lucifer“ publikai ir savo gerbėjams pristatė pirmąjį grupės demo CD „Agony“.

Netrūko ir lyriškumo

Po skandalingo ir trankaus grupės „Lucifer“ pasirodymo, prasidėjo kiek ramesnis ir lyriškesnis grupės „Stranger Aeons“ pasirodymas. Koncerto metu skambėjo Editos Burbulytės vokalas, kuriam pritarė trys gitaros ir būgnai.

Anksčiau žinomi „Bestijos“ vardu, progressive metalo/roko grupė „Stranger Aeons“ šiais metais išleido singlą „Lost“.

Koncerte taip pat pasirodė praėjusiais metais EP albumą „Theory of Dream“ išleidę klaipėdiečiai „Silhouette“. Progressive metalą grojantys muzikantai retai kada koncertuoja, tačiau šį kartą jie atvažiavo į sostinę ir pradžiugino savo gerbėjus.

Latviškos ir lietuviško patriotizmo gaidos

Didžiausio publikos pritarimo sulaukė iš Latvijos atvykę „Pretenatural“. Death ir metalo dermės ieškanti grupė nustebino publiką. Vieniems ši 10 metų gyvuojanti grupė geriau pasirodė ankstesnių vizitų metu, kiti energingai trypė ir kratė galvas.

Įaudrinti latvių, klausytojai ne ką tyliau pasitiko juodąjį metalą grojantį projektą „Luctus“. Projektą sudaro vienas žmogus, kuris kuria tiek muziką, tiek dainų žodžius, atspindinčius įkūrėjo mintis ir emocijas.

Koncertų metu vienintelis grupės narys pasikviečia kitus muzikantus ir atlieka stulbinamus pasirodymus. Projektas yra įrašęs 3 albumus, vieną demo albumą ir vieną bendrą albumą su grupe „Argharus“.

„Pekloje-9“„Luctus“ pateikė kupiną patriotiško pykčio ir kariško įniršio performansą. Tai buvo paskutinis projekto „Luctus“ pasirodymas prieš ilgesnę nei metus pertrauką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis