Priešnuodis vėlavimui: penki patarimai, padėsiantys atsikratyti bjauraus įpročio

Gyveno kartą mergina, kuriai pasimatymus visi skyrė pusvalandžiu vėliau, jos galvą puošė netvarkinga plaukų kupeta ir net skubantys laikrodžiai nesugebėjo jos laiku išvaryti iš namų.

Metams bėgant vėlavimas jai kainavo svajonių darbą (pavėlavo į paskirtą susitikimą), geriausią vaikiną (jam atsibodo laukti vienišam lauko kavinėje) ir iškasė karo kirvį geriausiai draugei.

Jei ir tu vis dažniau sulauki pastabų dėl savo vėlavimo pradedant paskaitomis, baigiant kino seansu, metas pasimokyti planavimo, įsigyti darbų knygelę ir nusiteiki pokyčiams.

1. Karinė padėtis. Atsisėsk ir susiplanuok savo savaitę į priekį, nepraleisdama net menkiausio darbelio. Griežtai laikykis savo sudaryto grafiko. Būtinai sužymėk, kiek kam skirsi laiko: rytinėms procedūroms, pusryčiams, kelionei į darbus, laisvalaikiui. Jokių išlygų!

2. Roges ruošk vasarą, o garderobą - iš vakaro. O jei esi nuotaikos valdoma persona, pasiruošk du variantus, taip tikrai nebereikės sukti galvos, kuo gi čia pasipuošus. Atsikėlei, apsirengei ir pirmyn!

3. Ribok dirgiklius. Kokia yra pagrindinė tavo vėlavimo priežastis? Rytiniai serialai, internetas, penktą kartą daroma šukuosena? Įsivaizduok, kad keliauji pas savo mylimiausią garsenybę pietų. Net minties nekiltų paskaitinėti naujienas dar penkias minutes, taip? Tai kodėl lygiai taip nepaskubėjus ir į autobusą?

4. Pirmiausia - pirmenybė. Pietūs pradedami nuo sriubos, ne nuo deserto. Todėl visus svarbiausius darbus, kuriems yra nustatyta aiški pabaigos data, atlik pirmiausiai. Malonumas menkas, tačiau kuo greičiau juos atliksi, tuo daugiau laiko liks malonesniems darbeliams. Ir nebereikės teisintis dėl vėlavimo!

5. Lygiuokis į žvaigždes. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių kompanijos "Virgin" įkūrėjas Richard Branson yra pasakęs: "Aš stengiuosi pats reguliuoti savo gyvenimą, o ne leisti mašinoms tai daryti vietoj manęs. Kad ir kokie reikalingi ir laiką taupantys būtų e-mailai, mėgstu su žmonėmis kalbėti akis į akį, taip sugebu aptarti daugiau svarbių temų. Kiekvienas turi atrasti savo sistemą. Manoji - visur nešiotis užrašų knygelę. Nepatikėsit, kiek laiko viską užsirašinėdamas sutaupau!"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis