YOLO: žodis, kurį vartoja visas pasaulis. O ką jis reiškia?

„YOLO“ - tai žodžių „You Only Live Once“ akronimas. Frazė reiškia daugelyje kalbų egzistuojantį posakį „Gyveni tik kartą“, kuris šiuolaikiniam jaunimui įgijo ir kitą reikšmę.

„YOLO“ jaunuoliai tagina po savo nuotraukomis internete, „Facebook“ būsenomis ir trumposiose žinutėse. Kodėl šios keturios raidės tokios populiarios?

Viskas prasidėjo nuo reperio Drake, kuris išleido albumą, pavadinimu „YOLO“ ir norėdamas jį pareklamuoti šį žodį iterpė į beveik visų to albumo dainų tekstus. Klausytojai netruko akronimą įsidėmi ir pradėjo juo paaiškinti kiekvieną nutrūktgalvišką savo poelgį.

Kiek liūdnesnė „YOLO“ išpopuliarėjimo istorija atsirado, kai jaunas reperis Ervin McKinness, girtas vairuodamas automobilį ir lėkdamas 190 km/h greičiu sugebėjo šį nuotykį paskelbti savo „Twitter“ paskyroje. Po kelių minučių reperis prašvilpė pro raudoną šviesoforo signalą ir rėžėsi į sieną. Gyveni tik kartą, be abejonės.

Ilgainiui reikšmė „nutūpė“ ant drabužių, aksesuarų, mobiliųjų telefonų, žmonės net pradėjo darytis „YOLO“ tatuiruotes. Aktorius Zac Efron šiuo žodeliu pažymėjo savo delną, o štai Selena Gomez nevengia pasipuošti drabužiais su šiuo užrašu.

Bet ne visos įžymybės aklai seka „YOLO“ madą. Štai komikai „The Lonely Island“ į pagalbą pasikvietė „Maroon 5“ grupės vokalistą Adam Levine ir įrašė „YOLO“ mėgėjus pašiepiančią dainą. Ne vieną kartą „YOLO“ buvo tituluotas įkyriausiu internetiniu žodžiu, nes juo žymimas viskas nuo naujų pirkinių iki slidinėjimo kalnuose. Dažniausiai jaunuoliai net nežino tikrosios akronimo reikšmės ir žymi juo viską tik todėl, kad „taip daro visi“.

O ką tu manai apie šią internetinę sensaciją?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis