Visų metų darbo pareikalavęs Kauno studentų renginys – jau greitai!

„Pavasario festivalis“ – tęstinis VDU SA projektas, jau trečius metus subursiantis Kauno miesto studentiškąją bendruomenę. Šiemet šis renginys ruošiamas pasitelkus daugybę inovatoriškų idėjų, kūrybiškų programos sprendimų ir vyks net tris dienas (gegužės 15-17 d.).

„Mūsų komandos tikslas – sukurtį tokį „Pavasario festivalį“, kuris pirmiausia būtų įdomus mums ir mūsų studentams.“ – sakė viena iš festivalio organizatorių Lina Paulauskaitė.

Pirmoji diena – aktyviam jaunimui

Jau gegužės 15-ąją mūsų universitete lankysis įžymūs Lietuvos žmonės, vyks įdomios, visiems atviros paskaitos ir diskusijos. Festivalio pirmoji diena leis ne tik kažko išmokti universitete, tačiau taip pat visa Vienybės aikštė virte virs nuo akcijų – „Pabūk manimi“, leisianti pajusti ką reiškia gyventi su negalia, tradicinis muilo burbulų pūtimas, visai nauja „Pavasario festivalio“ akcija – „blusturgis“. „Šios dienos festivalio vinimi taps atidarymo koncertas, vyksiantis Vienybės aikštėje. Koncertuos garsūs mūsų šalies atlikėjai. Kokie? Dar neišduosiu!” – kalbėjo Lina. Tačiau mergina prižadėjo nepamirštamą reginį ir puikias emocijas.

Kai nesutaria protas ir siela

Taip pavadinta antroji festivalio diena, kurioje vyraus menas. Šią dieną bus organizuojami susitikimai su rašytojais bei pripažinimo sulaukusiais žmonėmis. „Rinkomės kuo įdomesnius kūrėjus, kurie gyvenime užsiima įvairiais dalykais. Taip skatinsime jaunimo atvirumą įvairovei.“ – sakė Lina. Ši diena taip pat bus vainikuojama kulminacija – renginiu „Teatras netradicinėse erdvėse“, bei tradiciniu, kiekvienais metais vis daugiau žmonių suburiančiu „Gitarų vakaru“.

Trečiąją diena – tarptautiškumo, kultūros ir tradicijų svarba
Šios dienos veikloje aktyviai dalyvaus Erasmus užsienio studentai, AIESEC stažuotojai bei studentų atstovybės alumni nariai. Taip pat norintys galės dalyvauti VDU SA prezidento inauguracijoje ir Pasaulio kultūrų mugėje. Visų renginių esmė – skatinti gražius ir draugiškus santykius tarp šalių, kuo daugiau sužinoti apie kitas kultūras ir jų tradicijas.

Neįkainojama patirtis organizatoriams
Pavasario festivalis yra organizuojamas beveik metus laiko. Pasak Linos, įtempčiausias darbų laikotarpis prasidėjo sausio mėnesį, tada buvo suburta darbo grupė, kuri ir pradėjo kurti tikrąjį festivalį, jo programą, rinkti atlikėjus. „Pagrindinę darbo grupę sudaro 10-15 VDU SA narių, kurie yra atsakingi už atskirų festivalio renginių koordinavimą, tačiau prie darbų prisideda kiekvienas VDU SA narys. Jeigu reikėtų įvardinti kiek žmonių dirba prie pavasario festivalio, tai padaryti būtų labai sunku, nes šiemet prie jo prisideda didelis būrys universiteto bei Kauno miesto organziacijų. Mūsų artimiausi draugai – AISEC, SIMIC, ESN VMU, VDU savanoriai , jaunimo organizacija „Actio Catholica Patria“. Asmeniškai man, tai yra vienas didžiausių iššūkių. Organizuoti vieną didžiausių Kauno miesto jaunimo festivalių, valdyti keliasdešimties narių komandą yra neįkainojama patirtis. Nemeluosiu, ilgai svarsčiau ar gebėsiu su šia pareiga susitvarkyti, tačiau turint tokią komandą, kokia šiuo metu stovi šalia manęs šios abejonės nuslūgo. Šis festivalis tapo ir puikia galimybe įgyvendinti savo senas idėjas, į universitetą pakviesti norimus pažinti asmenis, o taip pat užmegzti bei sustiprinti mūsų atstovybės ryšį su kitomis organizacijomis, mūsų studentais.” – pasakojo Lina.

Kas bus kitaip nei pernai?
Pasak Linos, praėjusių metų festivalyje pritrūko studentų įtraukimo į festivalio renginius, akcijas, bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis. Būtent tai šiemet organizatoriai ir bandys pakeisti.
Kiekvienais metais pavasario festivalis būna kupinas kūrybinio chaoso bei linksmų akimirkų.
Lina įsitikinusi kad šis fesitvalis gyvuos ir spindės ir po dešimties metų. „Tai yra didžiausias ir laukiamiausias VDU ir VDU SA renginys. Jau pasitinkant universiteto pirmakursius VDU SA nariai jiems dainuoja „VDU Pavasario festivalio himną“, pasakoja apie linksmiausią, akademiškiausią ir studentiškiausią festivalį. Tikiu, kad visuomet VDU Studentų atstovybėje bus žmonių tikinčių šio festivalio idėja ir puoselėjančių jo įgyvendinimą.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis