Jonas Nainys: „Pavasario festivalyje dalinsiuosi 22 metų nesėkmių istorijomis“

Jau šiandien startavęs VDU SA organizuojamas „Pavasario festivalis“ vilioja studentus ne tik koncertais su garsiausiais Lietuvos atlikėjais. Pasiklausyti paskaitų ir padiskutuoti su Lietuvos politikais, kultūros veikėjais ir studentų atstovais – daugelio svajonė, kuri išsipildys. Tarp festivalio svečių išvysime net Vytautą Lansbergį ir Radistus.

„Per pastaruosius metus Radistai aplankė nemažai mokyklų, universitetų. Ypatingas jausmas kalbėti auditorijoms! VDU yra vienas geriausių universitetų Lietuvoje. Smagu susitikti su studentais ir pasidalinti savo istorija, kurią galėčiau pavadinti „22 metų nesėkmių istorija“. Artėjant mano 30-mečiui, galiu drąsiai teigti, jog per sunkų darbą ir dideles svajones galima užkariauti pasaulį.“ – sakė jau penktadienį paskaitą VDU skaitysiantis Jonas Nainys. Radistai studentams kalbės apie svajonių įgyvendinimą ir sėkmingo produkto sukūrimą.
Taip pat vienas iš garbingiausių svečių, kurį VDU išvysime trečiąją festivalio dieną – Vytautas Landsbergis. Kas yra pilietiškumas? Kam ir kodėl jį reikia saugoti ir ar jis mums reikalingas? Į šiuos klausimus politologas ir visuomenės veikėjas ieškos atsakymų drauge su studentais.

Jei dažnai mąstai apie gyvenimo pramę, turėtum nepraleisti šiandieninio susitikimo su Katalikų teologijos fakulteto dekanu Benu Ulevičiumi. Jis kalbės apie gyvenimą, mirtį ir svarbiausius sprendimus. Tačiau jei dažniau galvoji apie žemiškesnius dalykus, tarkim, politiką – susitikimas su politologu bei visuomenės veikėju Alvydu Medelinsku – tau privalomas. Vyras paskaitos metu kalbės apie svarstomąją ir dalyvaujamąją demokratiją ir ar ji reikalinga Lietuvai. Taip pat daugeliui studentu turėtų būti aktualus susitikimas su VDU Istorijos katedros docentu, humanitarinių mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi. Jis kalbės apie pilietiškumą ir patriotiškumą, o šią temą toliau rutulios projekto „Misija Sibiras“ komandos nariai.
Turėtum nepraleisti ir Vytauto Liesionio paskaitos. Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas šnekės apie labai svarbų pareigos jausmą. O dienos pabaigoje reikėtų nepamiršti apsilankyti Andriaus Glušakovo, geriau žinomo kaip Pushaz, paskaitoje. Muzikantas ir visuomenės veikėjas drauge su studentais svarstys, kodėl lietuvis lietuviui dažnai būna priešas.

„Visus žmones, kurie dėstys paskaitas rinkomės labai kruopščiai ir atidžiai. Norėjome, kad jie būtų tokie, į kuriuos reikia lygiuotis, kurių nuveikti darbai kalba patys už save „Pavasario festivalis“ – skirtingi, bet vieningi žmonės: studentai, dėstytojai ir pelnytai šlovės spinduliuose besimaudantys visuomenės veikėjai.“ – sakė viena iš renginio organizatorių Lina Paulauskaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis