Ate, vasara! Kaip paversti rudenį smagiausiu metų laiku? (LAIŠKAS)

Pažįstu labai mažai žmonių, kurie mėgsta rudenį. Daugelis kaip susitarę karksi “vasara, vasara, jūra, vasara, atostogos, vasara, šviesu, šilta, vasara

O man vasara yra pats nemaloniausias metų laikas: karštis, prakaitas, smarvė, lipnumas, mažai drabužių.

Esu visiškai rudeninis vaikis. Sakoma, jog žmonės mėgsta tą metų laiką, kuris būna jiems gimus. Galbūt tai ir dalis tiesos, visgi gimiau patį rudenėlio vidurį, tačiau tai nėra vienintelis rodiklis.

Pirmiausia, kodėl aš taip negatyviai atsiliepiu apie vasarą.

1. Kaip ir minėjau – karštis. Nesvarbu, kokį rūbą apsirengsi, tau vis tiek bus karšta.
2. Prakaitas. Žinau, kad visi žmonės prakaituoja ir tai yra natūralu, bet nei man patinka pačiai savo prakaitą ant savo kūno jausti, nei patinka ant savo kūno jausti kitų prakaitą, kas itin dažnai pasitaiko perpildytame viešajame transporte, parduotuvės eilėse, apskritai ten, kur susiburia gauja žmonių ir dalinasi prakaitu.
3. Drėgmė ore. Lietuviškai tarus – nėra kuo kvėpuoti. Išeini iš pastato, vos atidarai duris ir atsitrenki į kažkokią beorę atmosferą. Saulutė šypsosi iš viršaus, siunčia linkėjimus, o tu eini, lyg miestas būtų didžiulė sauna ir visi laikraščiais mojuodami prieš nosį dūsauja. Belieka į troleibusą atsinešti vantų ir kelionė namo ar į darbą virstų netgi savotiška pramoga.
4 Mažai drabužių. Čia gal tik aš to nemėgstu, tačiau man geriau susisukti į daugybę sluoksnių, nei puoštis vos intymias vietas dengiančiais drabužiais. Sakysit, galima apsirengti ir padoriai? Tai tada prakaituosi kaip paršelis. Nuolatos turi galvoti “mhm, su žydra palaidine eiti negaliu, nes pažastys taps tamsiai mėlynos“, o jeigu dar pagalvojus, kad atsisėdus “kumpiai” ant pilvo susisluoksniuoja į du gelbėjimosi ratus, tai išlipus iš transporto būsi su prakaito juostele ties liemeniu. Kas belieka?
5. Atostogos. Man tai jų vasarą nėra… Todėl tas metų laikas tampa visiškai niekuo nesiskiriantis nuo kitų. Aš atostogas pasidarau tada, kai
6. Jūra ir visi kiti vandens telkiniai. Nesu undinė, išsimaudau vieną ar du kartus per vasarą ir man užtenka. Žinau, kad yra tokių, kurie neišlenda iš ežerų – jiems gerai, turi atostogas, gali mirkti. Čia jau nepasiginčysi – vieni mėgsta, kiti – ne. Aš esu su tais, kurie “ne“.

O dabar, kodėl ruduo yra toks šaunus? “Juk lyja, visur purvai, šalta, vėjuota, reikia eiti į mokyklą ar universitetą, pradeda anksti temti ir reikia šiltai rengtis, nebėra saulės….” Žinau aš, žinote jūs, visi žino, koks yra ruduo. Dėl to jis ir ruduo, ne vasara, nes sukasi žemė ir t.t. Bet jis pasakiškas!

Bet rudenį atmosfera būna puiki – nemiršti nuo karščio, nedūsti viešajame transporte, neprakaituoji ir nelimpi prie aplinkinių. Žmonės nebūna perkaitę nuo saulės ir ne tokie irzlūs. O ką jau kalbėti apie spalvų įvairovę, kai lapai ima keistis… Kai gatvės pasidengia gelsvai raudonu ar gelsvai rudu patalu, einant jie čeža po kojomis ir saulė jau nebe kepina, o tiesiog šviečia dar labiau išryškindama spalvų grožį. Taip, po lietaus būna ir purvinų balų, tačiau turint gerą avalynę – nei purvynai, nei balos tikrai netrukdo išeiti iš namų.

Tik neseniai supratau dar vieną dalyką, dėl kurio taip mėgstu rudenį. Man patinka gražiai rengtis, tačiau tik tvarkydama vieną spintos lentyną suvokiau, jog turiu apie dvidešimt aksesuarų derinių – visa atskira lentyna pašvęsta šalikams, šaliams, skarelėms, megztoms kepurėms, rudeniškoms skrybelėms, pirštinaitėms, ausinėms ir visokioms kitokioms rudeniškoms gėrybėms. Tokių dalykų vasarą nenešiosi! Žinoma, vasarinę skrybėlę turiu ir aš, tačiau kai labai karšta – galvos oda visiškai nekvėpuoja ir plaukai po skrybėle tik greičiau susiriebaluoja. Taigi, laukiu nesulaukiu, kada prie visų spalvų paltukų galėsiu derinti grožybes, tvarkingai suguldytas spintoje!

Žinoma, labai mėgstu ir savo gimtadienį. Nors jau antri metai jį švęsiu ne Lietuvoje, tačiau Londono ruduo lygiai toks pat gražus kaip ir lietuviškas. Pati nusprendžiau padaryti taip, kad mylėčiau rudenį dar labiau – kasmet nusprendžiau vykti į savo mylimiausia pasaulio miestą.

Apskritai, nepastebėjote, jog ruduo – naujų pradžių metas: naujieji mokslo metai, nauji sezonai mados sferoje, daugelis į darbus grįžta prasidėjus rudeniui. Tai lyg naujas gyvenimas, lyg nuo rudens galėtum pasikeisti ir toks būti visus metus. Todėl linkiu džiugiai priimti visus rudens išbandymus, bet kartą iš širdies pasitaškyti balose ir kol oras leis lauko kavinėje gerti kakavą. Man rudens pasimatymai - patys romantiškiausi...


Martina Vaičiūnaitė - specialioji panele.lt žurnalistė, garsėjanti savo išskirtiniu rašymo stiliumi bei nepakartojama įžvalga. Daugiau Martinos straipsnių rasi jos BLOG'E: martinavaiciunaite.wordpress.com/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis