Moksliukai: kaip šiais mokslo metais pasiekti geresnių rezultatų?(SUŽINOK)

Atrodo, kad dar visai neseniai džiaugeisi vasara, šiltu oru, jūra, atostogomis ir poilsiu. Tačiau dabar - ruduo, mokslų ir krintančių lapų metas.

Mokslo metai pareikalauja daugybės tavo jėgų, ištvermės, kantrybės ir užsispyrimo. Kartais atrodo, kad besiruošdama kontroliniam darbui ar egzaminui įdėjai visas pastangas, tačiau rezultatas vis vien nenudžiugino. Kaip šiuos metus pradėti taip, kad kuo daugiau išmoktum, gautum geresnius pažymius, bet neleistum kiauros paros prie knygų?

1. Turėk tikslą 

Jau eidama į pirmąją šių metų pamoką ar paskaitą, tvirtai nuspręsk, ką savo mokymosi įpročiuose ir apskritai požiūryje į mokslą keisi. Galbūt esi linkusi atidėlioti darbus iki paskutinės minutės arba namų darbus daryti atmestinai? Surašyk visus dalykus, tavo manymu trukdančius siekti geresnių rezultatų. Atmink, kad neverta bandyti pasikeisti per vieną dieną, bet jei elgsiesi sąmoningai ir suprasi savo klaidas, bus tik lengviau.

2. Planuok
 
Keisk save po truputį. Tarkim, jei davei sau žodį neatidėlioti, įsigyk užrašų knygelę, kurioje kasdien stropiai susirašyk savo darbus. Ateityje tau šio įpročio tikrai prireiks, todėl pratinkis savo laiką planuoti jau dabar. Jeigu esi tikra užuomarša, detaliai surašyk, kiek skirsi laiko skirtingai veiklai. Neužmiršk, kad darbą reguliariai turi keisti poilsis, todėl vos grįžusi namo nelėk ruošti pamokų. Leisk sau atsipūsti, ramiai papietauti, galbūt net pamiegoti ir tik tuomet kibk į mokslus. Naktinis mokymasis - prastas pasirinkimas, geriau protingai suplanuok dieną, o naktį skirk poilsiui. Kaip galima anksčiau pradėk ruoštis atsiskaitymams, taip nekils panikos paskutinį vakarą prieš egzaminą!

3. Eksperimentuok 

Atrask geriausią mokymosi būdą. Vieniems tekstą būtina perskaityti garsiai, tik tuomet jie įsimena informaciją, kitiems būtina konspektuoti, tretiems - išgirsti iš kitų. Išbandyk kuo daugiau skirtingų mokymosi būdų, kad žinotum, kaip efektyviausiai ruoštis atsiskaitymams. Netgi toks dalykas kaip fone skambanti rami muzika kai kuriems padeda susikaupti.

4. Alternatyvos 

Paversk mokymąsi malonumu. Jei nekenti istorijos vadovėlio, rinkis filmus, paremtus tikrais istoriniais faktais. Juose dažniausiai minimos tokios detalės, kurių nė vienas istorijos mokytojas nedrįstų atskleisti, tačiau būtent jas ir atsiminsi! Ieškok būdų, kaip neįdomią informaciją paversti patrauklia: naujus užsienio kalbos žodžius rašyk ant lipnių lapelių ir "tapetuok" jais šaldytuvą arba kompiuterį. Taip nevalingai įsiminsi net sudėtingiausią informaciją!

5. Apdovanojimai 

Niekas nemotyvuoja geriau, nei trokštamas daiktas ar kelionė. Išmok save ne tik kontroliuoti, bet ir apdovanoti. Pamatei svajonių sijoną vitrinoje? Duok sau žodį, kad galėsi jį nusipirkti, jei visą savaitę griežtai laikysiesi tvarkaraščio ir atliksi visus suplanuotus darbus. Save kontroliuoti - sunkiausia, tačiau atmink, kad tik tu pati sprendi, kaip tau elgtis ir ko siekti. Todėl jei išmoksi protingai siekti tikslų ir stengtis dėl savo ateities, tavęs laukia daugybė smagių akimirkų! O dabar metas iš peties padirbėti...

Sėkmingų ir produktyvių mokslo metų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis