Neįprastos priežastys, kodėl vėluoja mėnesinės

Diena, kai turėjo pasirodyti mėnesinės praėjo, tačiau jų vis nėra. Imi nerimauti ir bandai suprasti, kodėl tavo reguliarus ciklas ėmė ir išsiderino.

Merginos, gyvenančios lytinį gyvenimą, pradeda nerimauti: nejaugi apsisaugoti nepavyko ir vėluojančios mėnesinės reiškia neplanuotą nėštumą?! Nurimk, yra daugybę priežaščių, kodėl mėnesinės vėluoja, net jei nesi nėščia.

1. Režimo pokyčiai. Mokslo metams prasidėjus tenka keltis itin anksti? Galbūt nežinojai, bet net miego režimo pasikeitimai gali daryti įtaką tavo mėnesinių ciklui. Tokį pat poveikį gali turėti ir kelionė ar atostogos.

2. Stresas. Rūpesčiai, netikėtai užgriuvusi atsakomybė ar problemos viena dažniausiai mėnesines vėluoti verčiančių priežasčių. Todėl jei pastarąjį mėnesį turėjai daug nemalonių nutikimų ar teko spręsti daugybę problemų, tikėtina, kad būtent todėl ir nesulauki mėnesinių.

3. Liga. Net paprasčiausias peršalimas gali sutrikdyti tavo ciklą. Ypač, jei teko gerti stiprius vaistus, tokius kaip antibiotikai.

4. Svorio svyravimai. Staigiai atsikračius ar priaugus svorio organizmas patiria didžiulį stresą. To pasėkmė - vėluojančios mėnesinės. Jei stengiesi sulieknėti, daryk tai išmintingai, kitaip mėnesinės gali ir pradingti!

5. Sportas. Pradėjai intensyviai sportuoti? Profesionalios sportinininkės neslepia, kad dėl intensyvių treniruočių jų ciklas vėluoja arba keletą kartų per metus mėnesinės apskritai nepasirodo. Jeigu iki šiol visiškai nesportavai ir netikėtai pradėjai lankyti daug jėgų atimančias treniruotes, galimas daiktas, kad tai ir bus vėluojančių mėnesinių priežastis.

6. Neteisingas skaičiavimas. Mėnesinės vėluoja jau savaitę? Nusiramink ir dar kartą peržvelk savo ciklo kalendorių (tokį privalo turėti kiekviena mergina!). Gali būti, kad skačiuodama praleidai kelias dienas ir panikuoji be reikalo. Jeigu tavo ciklas nėra reguliarus, net ir kelias dienas vėluojančios mėnesinės - visiškai normalu!

7. Nėštumas. Jeigu nė viena iš aukščiau paminėtų priežaščių tau netinka ir per pastarąjį mėnesį bent kartą turėjai lytinių santykių, ką gi, norėdama nusiraminti turėsi atlikti nėštumo testą. Tiesa, nepamiršk, kad jį verta daryti tik praėjus ne mažiau nei 5 dienoms po įprastos nepasirodžiusių mėnesinių pradžios.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis