Šokiruojanti statistika: Lietuvoje nusirašinėja beveik visi(APKLAUSA)

Pasirodo, kad norinčioms turėti aukštojo mokslo laipsnį nebūtina daug mokytis. Diplomą galima paprasčiausiai nusipirkti! Juokingiausia tai, kad jį gali nupirkti ir savo katinui!

Iš tikrųjų neegzistuojantis Sent Regis universitetas JAV Vašingtono valstijoje pardavė daugiau nei devynis tūkstančius netikrų akademinių sertifikatų žmonėms, kurie vėliau įsidarbino ir užėmė svarbius postus.

Tarp šio universiteto „absolventų" - atominės jėgainės darbuotojas, onkologijos ligų ekspertas ir CŽV darbuotojas. Įvairios privačios mokyklos Tailande parduoda diplomus bet kam, kas sumoka už mokslą. Filipinuose teisėsaugos pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus prieš „diplomų malūnus", kurie rengė būsimuosius lakūnus.

Prieš kelis metus katė, vardu Colby Nolan, gavo verslo magistro laipsnį, o internete lengva rasti dar bent tuziną naminių gyvūnų, kuriems įteikti netikri mokslo diplomai.

2011 m. "Transparency International" Lietuvos skyriaus akademinio sąžiningumo tyrimo duomenimis, net 88 proc. Lietuvos moksleivių teigė, kad yra nusirašinėję nuo kito mokinio. Universitetuose nusirašyti yra davę 72 proc. studentų, 60 proc. - patys nusirašinėjo.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis