Dietų maniakių rojus „Tumblr“: ar paveikslėliai tikrai padeda lieknėti?

Visų pamėgtas „Facebook'as“ skirtas bendrauti su draugais ir jiems pranešti apie tai, ką veiki, kaip gyveni ir kokia tavo kasdienybė. „Twitter“ – sekioti savo mėgstamas garsenybes, stebėti jų gyvenimą, sužinoti apie įvairiausius koncertus, premjeras ir kitus renginius.

Tačiau kam skirtas „Tumblr“? Ar tai tik kiek naujesnis ir modernesnis būdas blog'inti, o gal – būdas tobulėti, būti pastebėtam ir netgi susirasti naujų draugų? Kokia „Tumblr“ populiarumo paslaptis, ką gi ten žmonės paprastai veikia, kodėl jis svarbus ir kodėl žalingas – į visus klausimus bus atsakyta.

Populiarumo paslaptis

Per pastaruosius kelis metus socialinis tinklapis „Tumblr“ neįtikėtinai išpopuliarėjo – jame užregistruota netgi 102 milijonai blogų. „Tumblr“ populiarumo paslaptis paprasta – juo naudotis neįtikėtinai lengva. Tai yra bene paprasčiausiais būdas blog'inti, visiems savo sekėjams reguliariai pranešinėti apie savo veiklą, laisvalaikį ir pomėgius. Jokių ilgų pranešimų, jokių dešimties minučių ilgio vaizdo įrašų. „Tumblr“ lankytojams kur kas įdomesnės tavo nuotraukos bei trumpa santrauka apie tai ką veiki ar nuveikei. Kasdien dalinantis savo pomėgiais ar veiklos, kuria užsiimi, rezultatais (pvz.įvairiomis nuotraukomis, piešiniais tam tikra tematika ir panašiai) nesunku atrasti bendraminčių. Nereikia ilgų prisistatymų ar susipažinimo laiškų – dažnai žmonės susipažįsta tiesiog sekdami vienas kito veiklą ar pastebėję, jog turi panašių interesų.

„Tumblr“ suteikia sąlygas ne tik susipažinti su įdomiais žmonėmis, bet ir sužinoti daug naujų dalykų. Žmonių, apie savo veiklą pranešinėjančių iš pačių skirtingiausių pasaulio kampelių dėka, bene visos naujienos dažnus šio tinklapio lankytojus pasiekia pačius pirmuosius. Įvairiausios nelaimės, žymių žmonių mirtys ar tiesiog pavojaus signalai po „Tumblr“ pasklinda kur kas greičiau, negu būna spėjami patalpinti populiariausiuose portaluose ar paskelbti per televiziją. Būdamas nepaprastu pačios įvairiausios informacijos šaltiniu, „Tumblr“ tuo pačiu suteikia malonią užuovėją visoms ir visiems, kurie pavargo nuo pažįstamųjų internete. Šis tinklapis – puikus būdas pasislėpti nuo tėvų, draugų, priešų ir pažįstamų ir galimybę apsupti save naujais ir nepažįstamais žmonėmis.

Kas vyksta „Tumblr“?

Kad ir kaip stengtumeis, trumpai aprašyti visko, kas vyksta „Tumblr“ – bene neįmanoma, nes ten vietos randa visi. Hipsteriai, menininkai, garsūs ir bandantys išpopuliarėti rašytojai, dėl savo dievukų alpstantys fangirls ir fanboys, įvairių filmų, knygų, serialų, komiksų, laidų entuziastai – po „Tumblr“ stogu susiformavusios tikros bendruomenės, su savais papročiais, įsitikinimais ir lyderiais. „Tumblr“ itin populiari judančių vaizdelių, arba kitaip – gifų kūryba, įvairių kūrinių, kuriuose aprašomos garsenybės – fanfiction rašymas, dalinimasis įvairiais linksmais vaizdeliais, nuotraukomis, linksmų nutikimų ir istorijų pasakojimas. Šis socialinis tinklapis būtų neįsivaizduojamas ir be tų, kurie mėgsta persirenginėti žymiais žmonėmis, įvairių laidų, serialų, komiksų, knygų ir filmų veikėjais.

„Tumblr“– puiki proga semtis įkvėpimo. Blogų, kuriuose būtų galima rasti namų puošybos idėjų, mados patarimų ar tiesiog dalykų, kurie palengvins kasdienį gyvenimą – nors vežimu vežk, o gražių paveiksliukų, į kuriuos tiesiog malonu paspoksoti... Jų veikiausiai yra daugiau, nei reikėtų. Vis dėlto, šis tinklapis yra naudingas ne tik fashionistoms ar norinčioms savo aplinką paversti kiek originalesne, bet ir kulinarėms. Pradedančiosioms gaminti ten pilna patarimų kaip tai daryti lengviau, švariau ir greičiau, o pažengusioms suteikiama galimybė sužinoti apie pačius originaliausius, išmoningiausius ir net ir patyrusį gurmaną nustebinsiančius receptus.

Kodėl „Tumblr“ svarbus?

„Tumblr“ svarbus ne tik dėl nuostabių ir kiekvienoje gyvenimo situacijoje pritaikomų patarimų, pačių spalvingiausių, unikaliausių ir įdomiausių žmonių iš visų pasaulio kampelių, kurie dažniausiai yra pasiekiami paprasčiausia žinute, bet ir tuo, jog jo lankytojai dažnai sugeba siųsti labai svarbias socialines žinutes. Kiekvieną dieną, paprasčiausios situacijos sukelia rimtas diskusijas, į kurias įsitraukia pačių įvairiausių rasių, religijų, seksualinių orientacijų ir pažiūrų žmonės. Pokalbiai apie feminizmą šiuolaikinėje visuomenėje, įvairios seksualinių mažumų palaikymo akcijos bei už širdies griebiančios prisipažinimo istorijos yra „Tumblr“ kasdienybė. Šis tinklapis yra tarsi užuovėja visiems nesuprastiems, neįvertintiems ir norintiems bent kelioms minutėms per dieną pabėgti nuo realaus gyvenimo.

Neigiamos pusės

Vis dėlto, kaip ir visi dalykai, kurie atrodo esantys tiesiog per geri, kad būtų tiesa, „Tumblr“ turi savo tamsiųjų ir neigiamųjų pusių. Viena didžiausių šio tinklapių problemų – perdėto lieknumo, anoreksijos, bulimijos ir kitų valgymo sutrikimų skatinimas. Kad ir kaip siaubingai ir nesuprantamai tai skambėtų, „Tumblr“ yra žmonių, kurie kuria blog'us, skatinančius nevalgyti, fanatiškai skaičiuoti kiekvieną suvartojamą kaloriją ir netgi suteikia galimybę išsipasakoti apie tai, ką šiandien valgei. Žinoma, po tokių išpažinčių laukia daug prisiekusių dietininkių pykčio, sugėdinimų ir priminimų, kad joks vaikinas nemylės putlios merginos. Vis dėlto tokie blog'ai, jeigu tik yra pastebimi administratorių, yra skubiai naikinami, o jų įkūrėjai blokuojami ir įspėjami.

Apie „Tumblr“ lieknėjimo madas ir jų mirtinus pavojus skaityk ČIA

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis