Mokymosi gudrybės, kurios padės gauti geresnius pažymius

Dauguma besimokančių bandydami suderinti mokslus su aktyviu laisvalaikiu ne retai susiduria su stresu. Su stresu reikia išmokti tinkamai „susitvarkyti“, o kai to išmoksite, pavyks ir moksluose geresnių rezultatų pasiekti.

Kokias gudrybes verta išbandyti besimokant?

„Nepersimokyk“
Yra daug kitų dalykų, kuriuos gali padaryti vietoj sėdėjimo prie knygų ištisas valandas. Be to, ilgai mokantis tą patį dalyką, tavo smegenys tam dalykui nebebus tokios imlios. Persimokydama daugiau neišmoksi.

Neignoruok miego
Mokslininkai teigia: „Normaliam miegui reikia 8 valandų“. Na, bet juk kiekvienam skirtingai, svarbiausia kiekvieną kart neužsisėdėti naktimis, tam kad kitą dieną jaustumeisi žvali bei energinga, pasiruošusi priimti naują, iššūkių kupiną dieną!

Perrašinėk svarbius užrašus
Yra vienas labai paprastas triukas – perrašyti svarbius užrašus, jis tau gali padėti lengviau įsiminti svarbią informaciją. Todėl atėjus svarbiam atsiskaitymui, greičiau prisiminsi žinias, kurių tau reikia.

Susidaryk darbų sąrašą
Susidariusi darbų sąrašą bei susirašiusi kiekvieno svarbą, galėsi juos susidėlioti eilės tvarka: nuo svarbesnių iki mažiau svarbesnių darbų. Taip išvengsi „pražiopsoti“ svarbias užduotis.

Nepiktnaudžiauk kava ir energetiniais gėrimais
Būk atsargi su aktyvumą sukeliančiais gėrimais. Tai ne visuomet išeina į naudą, atrodytų keista, bet kava bei energetiniai gėrimai kai kuriuos veikia atvirkščiai – sukelia mieguistumą, o jų padauginus ima svaigti galva, drebėti rankos, darosi sunku susikaupti. Tau to tikrai nereikia!

Daryk mokymosi pertraukėles
„Neprisiklijuok“ prie knygų ištisoms valandoms, bent kas valandą daryk trumpas pertraukėles. Užkąsk arba tiesiog ramiai pasėdėk, svarbiausia bent trumpam „atplėšti“ savo mintis nuo to, ką mokaisi.

Atsipalaiduok
Kai patiri stresą, nėra lengva galvoti apie atsipalaidavimo būdus. Tačiau tokie dalykai kaip karšta vonia ar tiesiog paprasčiausias „padrybsojimas“ ant sofos gali puikiai nuraminti mintis ir po kurio laiko galėsi vėl produktyviai mokytis.

Nebijok prašyti pagalbos
Jei matai, kad dėl pernelyg užimta, ar kažkokių kitų svarbių priežasčių nebeįstengi susidoroti su tau paskirtomis užduotimis – nebijok klausti. Būtinai pasikalbėk, paprašyk patarimų žmogaus, kuris tavo nuomone, galėtų tave suprasti ir padėti, tai gali būti mokytojas, dėstytojas, tėvai ar psichologas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis