Maistas mokslui: kokie produktai padės ruošiantis atsiskaitymams?

Maistas yra mūsų organizmo „kuras“. O ruošiantis svarbiems atsiskaitymams dažnai neturime laiko tinkamai pavalgyti, todėl stengiamės rinktis kuo greičiau pagaminamus užkandžius ar pusgaminius.

Tačiau tinkamas maistas mūsų protinei veiklai - itin svarbus. Negaudamas reikalingų medžiagų žmogus jaučiasi mieguistas, jam sunku susikaupti ir įsisavinti informaciją. O kokie maisto produktai padės mokantis?

Mėlynės

Mėlynes valgyti verta ne tik dėl aštresnės regos, bet ir dėl smegenų veiklos. Tyrimais nustatyta, kad tie, kurie valgo daugiau mėlynių, geba greičiau įsisavinti informaciją ir ilgiau išsaugoti geresnę atmintį bei reakciją. O tiems, kurie nemėgsta mėlynių, patariama valgyti avokadus.

Pupelės

Pupeles patariama valgyti tuomet, kai vienu metu tenka ruoštis net keliems atsiskaitymams iš karto. Juose esanti gliukozė - pagrindinis smegenų „maistas“, kurį smegenys nuolat eikvoja, bet negali kaupti. Todėl norint ilgiau džiaugtis darbingumu, valgyk daugiau pupelių arba lęšių. Taip pat pupelės ilgesniam laikui suteikia sotumo jausmą, todėl tavęs kas pusvalandį neblaškys alkis ir galėsi susikaupti ilgesniam mokymosi periodui.

Citrusiniai vaisiai

Juodieji serbentai, greipfrutai, apelsinai - šiuose vaisiuose yra daug vitamino C, kuris padeda greičiau susikaupti ir gerina darbingumą. Būtent šiuos vaisius patariama valgyti prieš pat egzaminą ar kontrolinį.

Riešutai

Riešutuose esančios medžiagos užtikrina reikiamo deguonies kiekio patekimą į smegenis. Neveltui įvairių riešutų mišinys vadinamas „Studentų maistu“!

Šokoladas (saikingai!)

O dabar - geriausia dalis. Taip, šokoladas taip pat prisideda prie geresnių mokymosi rezultatų! Tiesa, galvoje turime juodąjį šokoladą, kurio sudėtyje turi būti kuo daugiau tikros kakavos. Šokolade esančios medžiagos padeda geriau susikaupti ir išlaikyti dėmesį, taip pat padeda gaminti daugiau „laimės hormono“ endorfino, kuris užtikrins geresnę tavo nuotaiką.

Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir laimėk 50Lt vertės čekį apsipirkti internetinėje parduotuvėje www.apatinukai.lt arba knygą „Gaminame natūralią kosmetiką su Uoga Uoga“. Nugalėtojas skelbsime vasario 1-ąją skiltyje „Konkursų nugalėtojai“.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis