Netikėta žinia: Lietuvos vaikinai - pamišę dėl „selfių“(APKLAUSA)

„Selfiai“ valdo pasaulį, lietuviai įvaldė „selfius“. Angliškai „selfie“ – autoportreto nuotraukos, dažniausiai daromos išmaniaisiais telefonais, kuriomis žmones dalinasi socialiniuose tinklalapiuose. Nors merginoms savo pačių mobiliaisiais telefonais ar fotoaparatais darytomis nuotraukomis vaikinai neprilygsta, save jie fotografuoja dažniau nei jų artimiausi kaimynai latviai ir estai.

Ir nieko čia nuostabaus – socialiniuose tinkluose tokio tipo nuotraukomis dalijasi ne viena sporto garsenybė, Holivudo žvaigždė ir netgi pats Barakas Obama.

„Samsung La Fleur“ apklausoje trijų valstybių internautų pasiteiravus, kas dažniau fotografuoja save, socialinio tinklo vartotojai buvo vieningi – už merginas pasisakė 68 proc. lietuvių, 88 proc. latvių ir 85 proc. estų.

„Merginos rūpinasi savo išvaizda, todėl natūralu, kad jos labiau mėgsta fotografuotis. Be to, joms patinka žiūrėti į savo atvaizdą, nepriklausomai nuo to, ar tai veidrodis ar fotografija. Kitas aspektas – merginos yra jautresnės, sentimentalesnės ir nuotraukas, pavyzdžiui, vakarėlių, atostogų ir pan. vertina daug labiau nei vyrai“, – merginų pomėgį daryti savo pačių nuotraukas argumentuoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius.

Jei atidžiau paanalizuotume apklausos duomenis, išvystume stulbinančius rezultatus – pasirodo lietuviams vaikinams savo „selfių“ poškinime tenka pirma vieta (32 proc. apklaustųjų, palyginimui Latvija – 12 proc., Estija – 15 proc.).

„Autoportretų populiarumą socialiniuose tinkluose lemia tai, kad mobiliuosiuose telefonuose esančios kameros ir tiesioginio publikavimo programėlės leidžia žmonėms save pristatyti internetinėje erdvėje taip, kaip jie nori ir didina pasitikėjimą savimi“, – augantį savęs fotografavimo populiarumą aiškina kompanijos „Samsung Lietuva“ Telekomunikacijų padalinio ir svarbių klientų vadovas Arūnas Baratinskas.

Pasak jo, žmonėms patinka su savo artimaisiais ir draugais dalytis vaizdu, kaip jie tą dieną atrodo prabudę, pietaudami ar smagiai šėliodami vakarėlyje su draugų kompanija, kur apsilankė, ką pamatė, netgi kokia yra vieno ar kito laiko tarpo nuotaika.

Kadangi nuotraukų publikavimas ir smagus jų komentavimas su draugais tiesiog įsuka ir atima laiko nuovoką, visiškai nestebina kiti tyrimo rezultatai, atskleidžiantys, kad visose trijose Baltijos šalyse socialiniame tinkle „Facebook“ daugiau laiko praleidžia merginos (tai patvirtina 90 proc. apklausos Lietuvoje dalyvių).

Merginoms be galo svarbu, ne tik tai, kaip atrodo jos pačios, bet ir tai, kokį mobilųjį telefoną iš rankinės jos išsitraukia. Noras turėti nepretenzingai atrodančią ryšio priemonę, greičiausiai, lemia 70 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių nuomonę, kad merginos telefoną su dėklu mėgsta nešioti labiau nei vaikinai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis