Lietuviškų vestuvių „hitas“ - apie skyrybas(FOTO)

Kiekviena mergina bent kartą gyvenime pasvajoja, kokios bus jos vestuvės. O be suknelės, pokylio vietos ir pakvietimo dizaino egzistuoja vienas svarbus elementas, be kurio vestuvės - ne vestuvės. Galvoje turime geros šventinės nuotaikos „gamintojus“ - vestuvių muzikantus.

Birželio 1d. Šilutės rajone, Švėkšnoje vasaros pradžią pažymi jau antrus metus vykstantis vestuvių muzikantų festivalis. Atmosfera - persunkta lietuviškos muzikos, šokių, dainų ir puikiai nusiteikusių žmonių, suvažiavusių iš visos Lietuvos. Visų nuostabai sulaukėme ne tik tradicinių ir savo patirtį įrodančių muzikantų, bet ir vadinamojo „Party bus‘o“, kuris nustebino savo interjeru ir paskirtimi – alternatyva vestuviniams limuzinams.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

Grožio blogerės patarimai, kaip susiruošti per 20 minučių
Madingos rankinės vasarai iki 50 ir iki 85 Lt(FOTO)
Tikra istorija: tapau meiluže ir jo merginos drauge...

Antrus metus vykstantis festivalis sulaukė 16 dalyvių bei svečių iš visos Lietuvos. Dominavo Klaipėdos apskritis, tačiau netrūko ir smalsuolių, kurie išgirdę apie šį renginį susigundė atvykti ir iš kitur. Renginio organizatorius Vytautas Raibys džiaugiasi besitęsiančiomis tradicijomis ir tuo, jog ne vieną dešimtį šioje sferoje praleidusių muzikantų entuziazmas vis dar gyvas: „Norime populiarinti vestuvinę muziką, tokia šio festivalio idėja. Nuo pat gimimo, šeimų sukūrimo ir netgi mirimo tie patys muzikantai dalyvauja. Jie groja ir tęsia tradicijas. Susirenka visi bendraminčiai ir pasidarome muzikantų sueigą.“

Nors daugelis jaunųjų atlikėjų paskutinėmis dienomis atsisakė dalyvauti, tačiau tikisi, jog kitais metais jaunimas taip pat prisijungs ir parodys savo muzikinius sugebėjimus. Daugelis iš gausybės pasipuošusių svečių atvažiavo su šeimomis ir šventiniu tikslu ne tik palaikyti savo atstovus, bet ir tęsti tradicijas.

Apklausėme keletą vestuvių muzikantų, kurie teigė, jog populiariausiomis dainomis išlieka hitai. Viena populiariausių ir užsakomųjų dainų – „Juoda Orchidėja“. Muzikantai atskleidė, kad grįžta visas D. Butkutės repertuaras, paradoksalu, bet ypatingai pageidaujama daina „Nemylėjau Tavęs“. Žmonės aktyviai seka televizijos, radijo naujienas ir prašo kažko protingo, melodingo, neatsiliekančio nuo mados.

Muzikantas Gytis pasakoja: „Yra buvę ir muštynių per vestuves, kai susirieja giminės. Bet vis tiek, turim šypsotis ir stengtis vėl užkrėsti gera nuotaika, atbūnam. Už vieną vakarą gaunam mažiausiai 1500 Lt, tai už dvi dienas 3000 Lt - honoraras tikrai tenkina.“

Jaunuolis Rytis, vieną kartą dalyvavęs vestuvėse teigia: „Smagu man dalyvauti. Pats esu muzikos mokyklą lankęs, tai man kaip ir pagal specialybę tinka. Pirmas dvi minutes labai jaudinausi, bet vėliau jau įsijaučiau. Būna, kad per vestuves nugirdo, bet čia jau kiekvieno pasirinkimas gerti ar ne. Labiausiai mane tenkina vestuvių honorarai. Visada dirbčiau vestuvių muzikantu jeigu būtų paklausa. Ir žmonėm gerai ir man gerai...“

Festivalyje netrūko ir jaunų porelių, ieškančių muzikantų savo vestuvėms, bei smalsuolių, švelniai pasišaipančių iš tokio renginio. Agnės ir Dariaus pora pajuokavo: „Atvažiavom pažiūrėti kas čia, nes juokingai nuskambėjo. Jeigu dabar vyksta vestuvių festivaliai, tai gal pradės vykti ir pabrolių, šeimininkių, komendantų festivaliai“, - spėliojo pora.

Jolita ir Tadas į ši festivalį atvyko su priežastimi: „Planuojame vestuves, ieškom muzikantų. Turime savo favoritus, bet norėjome pasižiūrėti į pasiūlą“, - atviravo sužadėtiniai. Dauguma užkalbintų pašnekovų į šį renginį atvyko tiesiog smagiai praleisti laiką, išeiti iš namų, pabėgti nuo darbų, pasigrožėti miestu.

Vietinio jaunimo, Giedriaus, Agnės ir Rimo komentarai: „Mes jau antri metai šitam feste ošiam. Pasikeitimų yra – va, scena kitoje vietoje, vis artėja prie bažnyčios, kas žino, gal kitais metais festivalis jau ir į bažnyčią persikels. Dažnai čia švenčių būna: Mikolinės, miestelio šventės, moliūgų šventės, mokytojų organizuojamos akcijos, muzikos vakarai.“

Šventės kuliminacija tapo „Party busas. Šis autobusas po Lietuvą važinėja ir jaunaveždius vežioja jau trečius metus, o jo populiarumas vis auga, tai puiki alternatyva limuzinams. Autobuse – beprotiškai garsi muzika, daug šviesų žaismo, odinės sėdynes, o pačiame autobuso viduryje šventės pagyvinimui – striptizo stulpas.

Linksmai nusiteikę organizatoriai žada šventę pratęsti ir ateinančiais metais. Anot jų susidomėjimas auga, o ir pati šventė didėja. Galbūt po kelerių metų tai jau bus plačiai visoje Lietuvoje žinomas festivalis?..

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis