Nemokami vasaros malonumai toms, kurios nenori nuobodžiauti

Pagaliau ir vėl atėjo tas metų laikas, kuomet net norėdama neįvardintum, kokia šiandien savaitės diena, kada gali sau leisti eiti miegoti paryčiais, o keltis popiet. Vis dėlto, vasara kartu su visais savo malonumais atneša ir dilemą – ką veikti? Gerai toms, kurios jau iš anksto suplanavo, jog lies prakaitą dirbdamos, gerai ir toms, kurios gali sau leisti keliauti, prabangiai atostogauti ar lankyti tikrai ne kiekvieno kišenei skirtus kursus.

Vis dėlto įdomios veiklos norisi net ir toms, kurių kišenėse švilpauja vėjai. Šiandien kiekvienai vasarotojai pateiksiu keletą idėjų, kaip gali prasimanyti sau veiklos net tada, kai nelabai ką sau gali leisti.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

Pasitikrink, ką apie tave atskleidžia tavo gimimo data
Gatvės mada: jaunimas demonstruoja neįpareigojantį stilių(FOTO)
Kaunietė lieknėjimo guru įvardijo, kokias svorio metimo klaidas daro pradedančiosios(INTERVIU)


· Savanoriavimas dėl pramogų. Tai – pats puikiausias būdas pasiruošti ateities darbams, susipažinti su įdomiais žmonėms ir pakeisti aplinką, tuo pačiu išlipant iš savo komforto zonos. Tuo pačiu tai būdas pramogauti, įdomius reginius gaunant mainais į šiokį tokį triūsą. Savanoriavimas – puikiausia išeitis toms, kurios negali sau leisti važiuoti į koncertus ar įvairius renginius, tačiau nebijo šiokio tokio darbo. Pasiskaitinėk apie festivalius, kurie vyksta Lietuvoje, pasidomėk apie tave dominančius renginius, muges ar parodas. Papildomos poros darbščių rankų, suderintos su žingeidumu ir meile vykstančiam renginiui, pravers kiekvienam organizatoriui!

· Savanoriavimas norint padėti. Kartais reikia duoti, nesitikint nieko atgal. Jeigu koncertai nedomina ir nenori rinkti šiukšlių renginio vietoje tam, kad išgirstum savo mylimą grupę, visuomet gali pasirinkti darbą su tais, kuriems reikia tavo pagalbos. Toli ieškoti nereikės, o savanorystę lengvai pavyks suderinti su tuo, kas tau aktualiausia. Vasarą pagalbos ieškos ir vaikų dienos centrai, ir senelių slaugos namai, ir gyvūnėlių prieglaudos.

· Parduok savo sugebėjimus. Ir nereikia šiame sakinyje įžvelgti nieko nepadoraus – siūlau parduoti savo darbščių rankų vaisius. Mezgi? Neri? Siuvi? Užsiimi daile, dekupažu ar papuošalų gamyba? O galbūt tiesiog turi senų ir nereikalingų drabužių ir aksesuarų, kurie per geri, kad atiduotum, tačiau puikiai tinkami pardavimui? Pasiskaitinėk internete, galbūt tavo mieste vyksta blusturgis, apie kurį dar nežinojai? Blusturgiai – puiki galimybė susipažinti su kitais menininkais, parodyti pasauliui savo darbus ir netgi užsidirbti šiek tiek pinigų.

· Tobulink savo įgūdžius. Internete gali rasti krūvas iššūkių, kurie tau padės tai, ką darai gerai, daryti dar geriau. Fotografuoji? Rašai? Pieši? Sportuoji? Šaunu! Rask trisdešimties dienų (žinoma, tiks ir ilgesnis, jeigu tik esi tam nusiteikusi) iššūkį ir kiekvieną dieną daryk tai, kas jame liepiama. Jeigu nori, kad būtų dar sudėtingiau, lengvesnes užduotis pakeisk reikalaujančiomis daugiau pastangų, fantazijos ir išmonės. Po kiek laiko pastebėsi, kad nuotraukos darosi originalesnės, eilėraščiai nuoširdesni, o novelės išsamesnės ir turinčios vis turtingesnį ir turtingesnį žodyną.

· Stebėk. Dažniausiai apie nemokamus renginius nesužinai, nes paprasčiausiai nesidomi. Sek savo miesto „Facebook“ paskyros puslapį, ieškok įvairių renginių ir akcijų, kuriose gali sudalyvauti. Sek skelbimus mieste ir netgi didžiausioje miesto bibliotekoje – ten gali pasitaikyti pranešimų apie filmų vakarus, žygius ar net stovyklas, kuriose gali sudalyvauti už minimalų įėjimo mokestį ar netgi nemokamai.

· Apsimesk gide. Turi kompaniją draugų, kurie taip pat labai neturi ką veikti, kaip ir tu? Pasidomėk apie miestą, kuriame gyvenate – galbūt ten yra paminklų, įstabių gamtos vaizdų ar žavingų pastatų, pro kuriuos praeinate kasdien, tačiau nieko apie juos nežinote? Susiorganizuokite ekskursiją, pasiskirstykite kas pasidomės kuria nors iš stotelių ir visus nustebinkite savo žiniomis!

· Būk nuotykių ieškotoja. Suburk būrį draugų, pasiskirstykite komandomis ir tam tikroje sutartoje teritorijoje (žinoma, įdomiausia, jei tai būtų gamta) paslėpkite „lobius“. Tai gali būti visiškos smulkmenėlės, tačiau jų radimas ne tik sustiprins draugystę, pagerins darbo komandoje įgūdžius, bet ir atneš keistą pasitenkinimą ir džiaugsmą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis