5 „skanūs“ filmai, kuriuos verta pamatyti(VIDEO)

Jeigu kas lieptų rinktis, pasakyčiau, kad už visas romantines komedijas ir saldžias dramas apie meilę man kur kas malonesni yra filmai apie... maistą. Taip, būtent apie maistą.

Dažniausiai tokio tipo filmai nebūna kinematografijos šedevrai, tačiau nuo matomų malonių ir skanių vaizdų kaupiasi seilės ir net labiausiai virtuvėje nemėgstančius suktis žmones skatina susirasti kokį įdomų receptą ir kibti į darbą. Todėl šios savaitės rubrikoje „Filmas savaitgaliui“ kalbėsime apie skanius filmus, pasakojančius istorijas apie kulinarijos šedevrus.

„Barbecue“ (vert. „Barbekiu“)

Linksma ir neįpareigojanti prancūziška komedija apie maistą ir jo suteikiamą malonumą. Tai pasakojimas apie vyrą, kuris visą gyvenimą saugojo savo sveikatą, sportavo ir stengėsi maitintis sveikai, tačiau netikėtai, prieš pat savo 50-ties metų jubiliejų, buvo nustebintas ne mirtino, tačiau vis tiek gąsdinančio širdies smūgio. Tai jį paskatino ne dar labiau prižiūrėti save, bet atvirkščiai – pasinerti į visus gyvenimo teikiamus malonumus ir galiausiai atsipalaiduoti. Sudomino? Šis filmas jau kinuose!

„No reservations” (vert. “Meilės receptas”)

Už širdies griebiantis, ašarą išspausiantis ir neįtikėtinai skanus filmas apie nuostabią šefę, turinčią svaiginančią karjerą ir dirbančią prestižiniame restorane. Vis dėlto, vieną dieną jos gyvenimas yra supurtomas tragedijos – sesuo miršta avarijoje, o jos maža dukrelė lieka savo tetos globoje. Pagrindinei „Meilės recepto” herojei tenka išmokti suderinti naujai užgimusią meilę, šeimos pagausėjimą ir alinantį ir daug jėgų bei dėmesio reikalaujantį darbą. Filmo anonsą rasi čia.

„Julie and Julia” (vert. “Džulė ir Džiulija”)

Nuostabus, skanus, gyvenimiškų situacijų ir kiekvienai pažįstamų emocijų kupinas filmas apie moterį, kuri dirba nemylimą darbą, gyvena siaubingame mažame butuke ir jaučia, kad viskas einasi tikrai ne taip, kaip jai norėtųsi. Vienintelė gyvenimo prasmė ir džiaugsmas – maistas, jo gaminimas ir eksperimentai virtuvėje. Meilė kulinarijai moterį paskatina per metus kasdien išbandyti vis kitą jos mylimiausios kulinarės receptą. Mokydamasi vis geriau ir geriau suktis virtuvėje, Džulė išpopuliarėja, sustiprina santykius su mylimuoju ir, svarbiausia, su pačia savimi.

„Chocolat” (vert. “Šokoladas”)

Vienas puikiausių, skaniausių ir gražiausių filmų apie maistą. Tai istorija apie romantišką, paslaptingą ir šokolado subtilumus išmanančią klajoklę su dukra, atklystančias į mažą ir konservatyvų miestuką. Jos nesilanko bažnyčioje, pardavinėja saldumynus pasninko metu ir susideda su „piratų vadu” – klajokliu, pasiekusiu miestą savo prekybiniu laivu. Jeigu scenarijaus aprašymas neįtikino, galbūt filmui suteikti šansą privers faktas, jog žavųjį klajoklį vaidina ilgaplaukis Johnny Depp’as?

„Eat Pray Love” (vert. “Valgyk, melskis ir mylėk”)

Vieniems ši knyga ir jos ekranizacija su Julia Roberts pagrindiniame vaidmenyje – banalumo viršūnė. Kitiems – tarsi filosofija, kuria remiantis reikia tvarkyti savo gyvenimą. Kad ir kaip ten bebūtų, tai tikra istorija apie moterį, kuri yra nelaimingai ištekėjusi ir staiga suvokia, kad kažką reikia keisti. Ji meta savo vyrą, sudėtingai išsiskiria ir pradeda keliauti aplink pasaulį ieškodama savęs ir tuo pačiu patirdama daug įvairių išgyvenimų.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis