„Studentavimo“ gudrybės, kurios pravers kiekvienam

Tuoj rugsėjis ir šį kartą tu žengsi pakėlusi galvą nebe pro mokyklos duris, o pro universiteto ar kolegijos. Tavęs laukia naujas gyvenimo etapas, kurio šeimininke būsi tik tu pati. Daugiau jokios kontrolės!

Tačiau tas išsvajotasis gyvenimas turi ir minusų: tam tikras limitas pinigų, pačios namų ruoša, prisitaikymas prie dėstytojų, ištisas pusantros valandos sėdėjimas paskaitose... Jau ir galva gali pradėti suktis. O kur dar visokie gandai apie prastą studentų gyvenimą: pusryčiams – virtos bulvės, pietums – keptos bulvės, vakarienei – (jei pasiseka) vėl bulvės! Tragedija! Ką daryti?! Tiesiog nebūti tokia studente, kuri visiškai neturi išmonės ir nemoka suktis iš situacijos. 

Renginiai

Nori į renginį, bet neturi tam atliekamų pinigų? Yra išeitis! Būk savanore! „Atidirbi“ ir tau suteikiama galimybė stebėti renginį už dyką! Ieškok specialių grupių „Facebook'e“, stenkis gauti kontaktus žmonių, organizuojančių renginius. Būk aktyvi ir gausi savo šansą!

Kinas

Pripažinkime, dabar kino bilietai – ne kasdien įperkami malonumai. O ypač – vakariniai seansai. Tačiau kai draugai kviečia, nesinori atsisakyti. Tačiau juk galima tą vakarą ir atidėti, tiesa? Dabar kino centrai organizuoja įvairias akcijas: pirmadieniais ar bet kokią kitą dieną mėnesyje visi bilietai parduodami pigiau. Kodėl nepasinaudojus proga?

Nuolaidų kortelės

Deja, kai tenka pačiai apsipirkti – pinigai tirpte tirpsta piniginėje... Parduotuvių kortelės padeda sutaupyti pinigų, žinoma, centais, tačiau truputį po truputį ir sutaupai neblogą sumelę. Tačiau yra dar viena gudrybė: kai kuriomis dienomis metuose arba apsiperkant už tam tikrą kiekį pinigų kortelės dalinamos už dyką. Beje, nepamiršk domėtis kokias nuolaidas suteikia pati LSP kortelė!

Veikla

Jei atvykai iš mažesnio miestelio, būsi šokiruota, jog veiklos pasirinkimų bus daug daugiau, bet ir pačios kainos trigubai, o gal net keturgubai didesnės. Tačiau ką daryti, jei esi aktyvi, veikli, bet negali švaistyti tokiems užsiėmimams daug pinigų? Parašyk savo kurso kuratoriui – jis tau suteiks daug informacijos apie aukštosios mokyklos būrelius, organizacijas ar sporto sales, kurių bilietui paklosi tik simbolinius litus (o gal ir visiškai nieko)!

Kultūra

Net jei nesi spektaklių ar parodų mėgėja, juos praleisti, kai už įėjimą nereikia mokėti, būtų gėda. Kada dar galėsi pasigirti, kad lankeisi vienam ar kitam pasirodyme? Kai tau bus keturiasdešimt ir už bilietą mokėsi 20 eurų? Neverta tiek laukti! Tad domėkis aukštųjų mokyklų teatro ir šokių grupių ruošiamais pasirodymais, renginiais ir kviesk draugus kartu – net jei ir pasirodymas nepatiks, turėsite apie ką šnekėti kelias dienas!

Pažymiai

Pradėjus lankytis paskaitas pradėsi jas grupuoti į „svarbias“ ir „nelabai svarbias“. Bet verta atkreipti dėmesį į tai, kad netikėti savarankiški darbai ar tiesiog klausimai apie tos dienos paskaitos temą sudaro gan nemažą dalį galutinio pažymio. Tad net, jei manai, kad neverta lankyti „paprastų“ paskaitų – neapsigauk, nes gali nukentėti pažymiai.

Darbas grupėse

Dabar kitaip nei mokykloje, dėstytojai dažnai užduos projektus, kuriuos turėsi atlikti su kitais. Vadinasi, darbus turėsite pasiskirstyti patys, o pažymys bus bendras – nesvarbu, kiek kas dirbo. Tad jeigu nenori užsikrauti kitų darbo paskutinę naktį, atidžiai rinkis kolegas. Kartais draugiškas, plepus, populiarus ir vakarėlius mėgstantis „grupiokas“ – ne visada geriausias pasirinkimas, tad būk atidi!

Maistas

Auksinė taisyklė: prieš eidama į parduotuvę, susirašyk, kokių produktų tau reikia. Tokiu būdu neprisipirksi visokių užkandžių, kurie sotumo nesuteikia, o pinigus atima nemažus. Be to, būk atidesnė kilogramo kainai, nes užrašas „akcija“ – ne visada reiškia pigesnę prekę.

Sveikata

Per pirmus mėnesius į paskaitas gali ateiti ligoninių atstovai ir kviesti užsirašyti pas juos. Tačiau pasitaiko ir suktybių: atstovai tvirtina esą studentų atstovybės nariai, kad jų universitetas ar kolegija yra pasirašę specialią sutartį ir t.t. Esmė tokia: jeigu užsirašai į didmiesčio ligoninę, būni išrašoma iš savo senosios ligoninės ar poliklinikos. Tai reiškia, kad jokių paslaugų už dyką iš savo vietinės ligoninės ar poliklinikos nebegausi. Žinoma, gal ir gerai būti užsirašiusiai tame mieste, kur daugiausiai laiko praleidi, bet būti apgautai – nesmagu...

Referatai

Net jei ir teko rašyti referatus mokykloje, referatai aukštosiose mokyklose dažniausiai skiriasi. Todėl verta pasidomėti universiteto ar kolegijos internetiniame puslapyje nuostatų. O ką daryti dėl idėjų? Vėl išgelbėti gali kuratoriai – gali paprašyti, kad atsiųstų praėjusių metų savo darbus ir gal tuomet kils daugiau idėjų?

Transportas

„Facebook'e“ jau kuris laikas egzistuoja grupės, kuriose galima susirasti žmogų, važiuojantį į tavo norimą miestą. Tiesiog suvesk savo ir kito miesto pavadinimą ir ieškok grupės. Ir ką dar verta žinoti atėjus rugsėjo 1d.? Jei neturi LSP (Lietuvos Studento Pažymėjimo), negali naudotis viešojo transporto suteikiamomis nuolaidomis studentams! Išeitis yra tik viena – savo fakultete turi prašyti specialios pažymos, liudijančios, kad esi studentė ir gali naudotis tau priklausančiomis nuolaidomis. Tik nepamiršk jos nešiotis su savimi!

Mokslas

Naudokis taisykle: „Neatidėk darbo rytojui, jei gali padaryti šiandien“. Uždavė atlikti užduotis ar atsakyti į kelis klausimus? Stenkis padaryti juos jau tą pačią dieną, nes: pirma, tu dar šviežiai atsiminsi ką jums dėstė per paskaitą (tai, tikriausiai, bus susiję su „namų darbais“), antra, kiti dėstytojai manys, kad ir jų paskaitos yra labai svarbios, todėl duos taip pat nemažai užduočių. Tad pati nuspręs, kas geriau: savaitgalį sėdėti prie knygų, vietoj pusvalandžio kasdien po paskaitų?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis