„Tos dienos“: moksleivių sukurtas mėnesinių žaidimas nepalieka abejingų(IŠBANDYK)

Jei paklaustume tavęs, kur laikai savo higieninius paketus ir tamponus, tikriausiai atsakytum, kad ten, kur niekas nemato. Mėnesinės – normalus tik moterims būdingas reiškinys, tačiau kodėl iki šių dienų merginos linkusios „tas dienas“ slėpti?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Būtent toks klausimas nedavė ramybės ir dviem niujorkietėms Sophie Houser (17 m.) and Andrea Gonzales (16 m.), kurios susipažino praėjusią vasarą dalyvaudamos „Girls Who Code“ programoje. Šios programos tikslas – įrodyti, kad kompiuterinių programų ir žaidimų kūrimas yra ne vien vaikinų reikalas.

Žaidimas „Tampon Run“ – bendras merginų projektas, kurį jos sukūrė, kol lankė „Girls Who Code“ užsiėmimus. Jų tikslas buvo savo žaidimu sugriauti mitą, kad mėnesinės – vis dar didelis tabu.

„Kai merginos yra viešoje vietoje ir joms reikia pasikeisti tamponą, jos slepia jį rankovėje ar kišenėje, nes menstruacijos – vis dar tabu“, – kalbėjo jaunoji žaidimų kūrėja Sophie. „Tačiau juk moterims mėnesinės tęsiasi pusę jų gyvenimo. Kiekviena mama, sesuo, draugė ar net moteris, sėdinti šalia tavęs traukinyje kada nors „sirgo“ mėnesinėmis, o galbūt kaip tik dabar jai „tos dienos“! Tai nėra nei keista, nei bjauru, bent jau mums taip atrodo“.

Visa merginų sukurta esmė – į priešus šaudyti ne kulkomis, o tamponais. „Nors mūsų žaidimas atrodo keistas, tačiau mums dar labiau nesuprantama, kodėl kompiuteriniuose žaidimuose naudoti ginklus – įprasta, o štai svaidytis tamponais – kažkas nesuvokiamo“, — aiškino kūrėjos.

Išbandyti žaidimą gali čia

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis