Žaidimai su savimi: už ir prieš

Tai daro ne tik žmonės, bet ir jūrų vėpliai, beždžionės, briedžiai, voverės ir dar kiti gyvūnai. Prieš maždaug 400 metų Konektikuto valstijoje už tai grėsė mirties bausmė. Tai gerokai dažniau (kone dvigubai) daro vyrai nei moterys. Kalbame apie masturbaciją (lytinio pasitenkinimo siekimas, dirginant savo lytinius organus ar erogenines zonas) – malonumą, kurį suteikia pats mylimiausias žmogus – tu pati. Kokie šio slapto žaidimo privalumai ir trūkumai?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!

„iOS“ versija

„Android“ versija

TAIP:

NAMŲ DARBAI

Taip lengviausia išsiaiškinti savo erotinius norus, nes veikdama slapta gali atrasti tai, ko nedrįstum daryti stebint partneriui. Merginoms masturbacija net 95 proc. atvejų baigiasi orgazmu, o su partneriu tai pavyksta tik 42 proc. O žinodama savo karščiausių taškų žemėlapį, į malonumų kupiną kelionę galėsi drąsiai pakviesti ir jį. Vyrams tokie žaidimai padeda išmokti kontroliuoti lytinio akto trukmę, nebaigti per anksti, taigi vėl laimi merginos.

VIETOJ BOKSO KRIAUŠĖS

Seksologai sutinka, kad tai puikus emocinės iškrovos būdas, padedantis nusiraminti, panašiai kaip sportas ar mėgstamas hobis. Po masturbacijos patiriamas orgazmas padeda sumažinti skausmus, ypač prieš menstruacijas. Ne veltui pirmąjį vibratorių sumeistravęs gydytojas iš tiesų manė sukūręs aparatą nuo isterijos. Taigi jei periodiškai save patenkini, sumažėja tikimybė, kad aprėksi mylimąjį dėl neišplauto samčio, o tavo brangusis rečiau keiksis vairuodamas automobilį.

VISI SVEIKI

Seksas solo neturi pavojingų pasekmių, tokių kaip LPL (lytiniu keliu plintančios ligos), neplanuotas nėštumas, gėda, kad permiegojai su nemylimu žmogumi ir panašiai. Tam tikra prasme tai tarnauja kaip nekaltybės diržas, pristabdantis nuo ėjimo į kairę, kai esi toli nuo vaikino, o noras spaudžia smegenis.

ĮVAIROVĖ

Rankas visada gali pakeisti įvairiausiais sekso žaisliukais. Jie padeda dar greičiau pasiekti malonumą. Be to, visada gali pakviesti pažaisti ir vaikiną, jeigu manysi, kad jis tam pasiruošęs.

...IR NE:

VIETOJ SALDAINIO

Masturbacija – tai sekso pakaitalas. Kaip ir visi pakaitalai (kai dietologai ragina ledus pakeisti vaisiniu šerbetu, šokoladą – šaukšteliu medaus, norisi rėkti iš pykčio, tiesa?), nė iš tolo neprilygsta seksui. Antraip dauguma vyrų vestų ne tikras moteris, bet gumines lėles.

„PASITRAUK, PATI GERIAU MOKU“

Priklausomybė nuo masturbacijos išsivysto itin retai. Tačiau užsižaidus su savimi ir įvaldžius visą malonumų techniką, su vaikinu viskas gali atrodyti NE TAIP, lyg astrofiziką bandytum aiškinti trečiokui. Taigi čia svarbiausia turėti kantrybės paaiškinti, ką ir kaip vaikinui daryti.

MEA CULPA

Ilgą laiką buvo manoma, kad žaidimas su savimi – blogis (kažkada net buvo kuriami klaikūs kankinimo aparatai, apsaugantys tiek vyrus, tiek moteris nuo galimybių paišdykauti), taigi susiformavo įspūdis, kad taip elgtis gėdinga. Net šiais laikais pusė besimasturbuojančių pripažįsta jaučią didesnį ar mažesnį kaltės jausmą. Daugelis populiariausių pasaulio religijų nepritaria ar net smerkia masturbaciją, tai irgi prisideda prie kaltės jausmo, tykančio po patirto malonumo.

PRIČIUPOME

Su savimi dažniau žaidžia antros pusės neturintys žmonės, tačiau naujausi tyrimai atskleidžia, kad ir susituokę, ilgai draugaujantys balandėliai periodiškai tuo užsiima. Rezultatas? Seksologai sprendžia dažnus konfliktus, mat antroji pusė, pričiupusi savo brangųjį darant tai, pradeda įtarti, kad yra nepatraukli ir neseksuali.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis